Pánika chváli tréner Tampy: Má silu ako kôň

Richard Pánik (vľavo) sa skvele zohral s rovesníkmi Ondřejom Palátom a Američanom Tylerom Johnsonom. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|1. okt 2013 o 16:49

Slovenský útočník potvrdil výborný koniec sezóny. V Tampe Bay si vybojoval miesto v prvom tíme a verí, že podobne uspeje aj v nominácii pre olympiádu v Soči.

BRATISLAVA. TAMPA BAY. Richard Pánik potvrdil v prípravnom období výborné výkony z konca minulej sezóny. V nej konečne nakukol na dlhšie do NHL.

V 25 zápasoch zaznamenal deväť bodov a kľúčovým mužom ofenzívy bol hlavne vo farmárskom Syracuse Crunch, s ktorým sa dostal do finále. Play off AHL zakončil s deviatimi gólmi a štrnástimi bodmi v šestnástich stretnutiach.

V novom ročníku robil dvadsaťdvaročný útočník všetko preto, aby sa vyhol farme. Preto ho veľmi potešila správa zo začiatku týždňa, že sa dostal do prvého tímu Lightning.

„Deň po poslednom prípravnom zápase sme mali byť na telefóne. Ráno okolo ôsmej mi prišla esemeska, že som sa dostal do prvého tímu. Už mi stihli zagratulovať viacerí spoluhráči,“ okomentoval Pánik radostnú správu pre SME.

Chváli ich aj Stamkos

Mladý útočník sa ešte nestihol porozprávať s trénerom Jonom Cooperom, ale už vie, v ktorom útoku by mal nastupovať. „Mali by sme hrať v treťom útoku s Čechom Ondřejom Palátom a Američanom Tylerom Johnsonom.“

Útok mladíkov chvália aj v zámorí. Sú na seba zvyknutí ešte z farmy. Cooper ich dal dokopy ešte v januári 2012, keď trénoval farmu v Norfolku.

Ich spolupráca by mohla priniesť nový nádych pre Tampu Bay, ktorej súperi sú zvyknutí väčšinou len na to, že góly dáva Steven Stamkos s Martinom St. Louisom.

„Vždy sa hovorí o vzájomnej chémii a títo chalani ju medzi sebou majú. Johnson je rodený strelec, Palát skvele tvorí hru a bráni. Pánik ide do všetkého s ohromnou silou ako kôň a dokáže fantastické veci s pukom,“ pochváli svoj tretí útok pre tampabay.com tréner Cooper.

Útok mladíkov pochválil aj líder tímu a jedna z najväčších hviezd NHL Steven Stamkos. „Títo chlapci sú pripravení na NHL. Verím, že využijú príležitosť, ktorú majú pred sebou,“ hovoril skvelý strelec pre espn.com

Pánik má pre sezónu jasný cieľ, udržať sa vo floridskom klube čo najdlhšie. „Spravím preto všetko, aby som sa udržal hore čo najdlhšie.“

Verí aj ostatným

Pánika teší, že okrem neho vyšli prípravné kempy aj iným mladým Slovákom. Veril, že do prvého tímu sa napokon dostanú viacerí, nielen jeho dobrý kamarát Tomáš Tatar.

„Bol som v kontakte s Tomášom Tatarom a Martinom Marinčinom. Videl som, že sa chalanom darí, a dúfal som, že sa udrží v NHL viacerí. Verím, že sa dostanú do prvého tímu počas sezóny.“

Cez leto Pánik absolvoval aj olympijský kemp v Poprade. Tréner Vladimír Vůjtek s ním počíta do zostavy na olympijský turnaj v Soči. Musí to však potvrdiť výkonmi v NHL.

„Musím sa sústrediť na najbližšie zápasy, reprezentáciu teraz vôbec neriešim. V prvom rade sa musím udržať v prvom tíme, až potom môžem rozmýšľať nad olympiádou,“ priznal pravý krídelník, ale vzápätí dodal, že prebojovanie sa do olympijskej zostavy je pre neho ďalšou prioritou po NHL.

Súvisiace články