Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

OSLABENÝ POPRAD NA BSS KOŠICE NESTAČIL

Sportnet|Publikované 12. mar 2009 o 23:00

Dve kolá pred koncom nadstavbovej časti extraligy basketbalistiek v skupine o 1. - 6. miesto sa definitívne rozhodlo o tom, že ŽBK Whirlpool Poprad

vstúpi do play-off z piateho miesta. Spečatila to domáca prehra s BSS Košice (61:84), po ktorej je jasné, že vyraďovaciu časť medzi týmito dvoma súpermi začnú na domácej palubovke hráčky z metropoly východu.

POPRAD. Na dôležitý súboj nastúpili domáce dievčatá proti kompletnému súperovi bez zranenej Tetemondovej a navyše so sebazaprením hrala až trojica opôr (Kmeťová, Gandžalová, Brezaniová). Aj preto "žabky" držali krok so súperom iba v úvodnej štvrtine.

"Mali sme pred týmto zápasom dosť problémov a preto sme vedeli, že v súčasnom stave len ťažko budeme môcť vzdorovať silnému súperovi. Potrebovali sme vyhrať, aby sme si udržali šancu na štvrté miesto, ale realita je iná. Máme iné družstvo, aké tu bolo na začiatku sezóny. Pracujeme s mladými hráčkami, ktoré zapájame do hry," povedal nám tréner Popradu Igor Skočovski.

Zajtra v Prešove

Najbližší zápas čaká jeho zverenky už zajtra v Prešove, kde to tiež nebude jednoduchá práca.

"K dispozícii ešte určite nebude Tetemondová a musíme nechať oddýchnuť aj Kmeťovú, ktorá má problémy s nohou. Do Prešova pôjdeme s 8-9 mladými hráčkami, pre ktoré to bude cenná skúsenosť. Bude to veľmi ťažký zápas, ale ideme bojovať. Pozitívne je, že mladé hráčky opäť dostanú priestor. Aj v tomto zápase sa veľmi snažili, niečo ubránili, dali nejaké body, čo je plus pre ne i pre mňa ako trénera. Musia však na sebe ešte veľa pracovať," zdôraznil srbský kouč.

Príprava na play-off

Keďže ostatné dva nadstavbové duely už na umiestnení Popradu nemôžu nič zmeniť, môžu byť akousi prípravou na blížiace sa play-off.

"Určite si niečo pripravíme. V prvom rade však naše hráčky budú veľa oddychovať, aby sa pred začiatkom play-off dali do poriadku. V ňom sa pokúsime BSS potrápiť. Náš súper ho začne doma a aj prípadný rozhodujúci tretí zápas odohrá na svojej palubovke. Bude to ťažké, ale urobíme, čo bude v našich silách," dodal I. Skočovski.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.