Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Oddych a nákupy sú receptom na Heninovú

Sportnet|1. júl 2006 o 00:00

Tri grandslamové turnaje v tomto roku a trikrát osemfinále. To je skvelá tohtoročná bilancia našej tenisovej jednotky Daniely Hantuchovej (23). Včera si v Londýne za 1:40 h poradila so Slovinkou Katarinou Srebotnikovou 6:4 a 7:6.

Aký je to pocit byť v osemfinále?

"Skvelý. Som strašne šťastná, že som to zvládla. Hlavne ten záver druhého setu, pretože súperka bola veľmi nepríjemná. Navyše, tráva jej vyhovuje. Ale verila som si až do konca. Práve sa pozerám na štatistiku, dala som desať es? Paráda. Tak to si zakrúžkujem a zarámujem." (Smiech.)

Zatiaľ váš najlepší zápas vo Wimbledone?

"Myslím si, že určite. Predtým som o tom nechcela hovoriť, ale osemfinále bol môj vnútorný cieľ. Teraz už môžem hrať oveľa uvoľnenejšie. Druhý týždeň grandslamu, to je už úplne iný turnaj a možné je všetko!"

Na to, že ste celý týždeň ostávali na kurtoch až do večera, ste vyzerali na dvorci veľmi čerstvo. Ako ste to urobili?

"Snažila som sa na tú tortúru zabudnúť, pretože ma doslova vytočilo, ako organizátori zostavili program. Hlavne mentálne to bolo ťažké. Ale zahodila som to za hlavu. Myslím, že je to skôr v psychike ako vo fyzickej kondícii, či človek vládze, alebo nie. Presvedčila som samu seba, že na to mám."

Na dvorci vás povzbudzoval mladý sympatický muž, že by priateľ?

(Smiech.) "Je to môj bratranec. Všetci nás spájajú..., ale je to naozaj len môj bratranec. V Londýne je tak či tak, navyše, tenis ho veľmi baví, tak sa prišiel pozrieť."

Vpondelok vás čaká veľký deň - osemfinále Wimbledonu proti tretej nasadenej Belgičanke Justine Heninovej-Hardennovej, tohtoročnej finalistke Australian Open a víťazke Roland Garros...

"Momentálne je to asi najlepšia hráčka na svete. Ani neviem, kedy naposledy prehrala nejaký zápas. Určite, že to bude náročné, ale myslím si, že keď budem hrať tak, ako proti Srebotnikovej a ešte niečo zlepším, budem mať šancu. Musím však využiť každú jednu, ktorú mi ponúkne. Teším sa na to, pretože sa konečne ukáže, ako na tom naozaj som. Navyše, s Justine si veľmi dobre rozumieme aj mimo dvorcov, takže to bude asi pekný zápas."

V čom je druhý týždeň grandslamového turnaja iný?

"Neviem, či to vníma aj niekto iný okrem tenistov. Ale my hráči cítime, že ten, kto sa dostal až sem, má oveľa väčší rešpekt. Šatne sú prázdnejšie, tréning si môžete naplánovať kedy chcete. Hlavne sme už rozohraní, každý si verí na každého. Tu už veľmi nerozhoduje, či je hráč nasadený, alebo nie. Až teraz to začína mať tú správnu atmosféru."

Čaká vás voľný víkend, ako sa budete pripravovať?

"Konečne tu nebudem do večera, ako posledné dni. Budem trénovať, ale chcem čo najskôr odísť z dvorcov. Určite si poriadne oddýchnem a rada by som si dopriala aj poriadnu masáž. Možno sa vyberiem aj na nákupy." (Úsmev.)

(mg)

Súvisiace články