Oceliari si z Martina vezú dva body

(Autor: ilustračné - TASR/Milan Kapusta)
TASR|12. mar 2017 o 19:33

O víťazstve rozhodol v predĺžení teč Hričinu.

MARTIN, KOŠICE. Súboj siedmeho v tabuľke s tretím začali lepšie domáci. V úvodných minútach mali viac z hry, ale strelecky sa nepresadili, keď väčšinu pokusov zblokovali košickí hokejisti.

Favorit kontroval Bartošom až v 7. minúte. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala a obrany dlho útočníkom nič nedovolili. Ako prví sa presadili hostia, keď v 17. minúte využil Jenčík šancu, umiestenou strelou prekonal Dzubinu a otvoril skóre.

Domáci sa tešili z vyrovnania v 24. minúte, keď Markovič za 16 sekúnd využil presilovku 5 na 3 a potrestal vylúčenia Jankoviča a Dudáša.

V 30. minúte mohol opäť strhnúť vedenie na hokejky Košičanov Šoltés, ale proti bol Dzubina, ktorý výborným zákrokom jeho šancu zneškodnil.

Presadil sa až o minútu neskôr bývalý Martinčan Bartoš - 1:2.

Vzápätí sa vyznamenal Habal po streleckom pokuse Heizera a chytil aj dorážku Dírera v 33 minúte.

Skóre sa menilo až v 35. minúte, keď nahodený puk Surovku tečoval Rapáč a vyrovnal. Najlepší hokej sa hral v tretej tretine, keď sa akcie striedali pred oboma bránkami.

V 44. minúte ohrozil Dzubinu Tibor Varga, na opačnej strane zakročil Hrabal po pokuse Martoviča. V 49. minúte Dlouhý z tutovky prestrelil a s Hričinovou strelou si poradil Dzubina.

V 50. minúte stroskotal zase Kozák pred Habalom. V 54. minúte Suja nepremenil dobrú príležitosť, Dzubinov semafor v 55. minúte zmaril pokus Biceka a Bartánus v 56. minúte netrafil odkrytú martinskú bránku.

Gól už v riadnom čase nepadol, a tak sa duel po 60 minútach skončil 2:2.

V predĺžení v 62. minúte nedal veľkú šancu Heizer, a tak o víťazstve a dvoch bodoch pre hostí rozhodol v 64. minúte teč Hričinu.

Hlasy trénerov

Pavel Paukovček, tréner Martina: "Proti kvalitnému súperovi sme zahrali veľmi dobre. Bolo to vyrovnané a šťastnejší boli hostia. Myslím si, že to bola dobrá generálka na play off a som rád, že sme ju zvládli. Chcem sa poďakovať chlapcom za predvedený výkon. Verím, že pristúpime k zápasom s Košicami v play off rovnako ako v nedeľu a súpera potrápime."

Miroslav Marcinko, tréner Košíc: "Vstup do zápasu sme si predstavovali inak. Dostali sme sa pod tlak a až od desiatej minúty
sme začali hrať tak, ako sme si predstavovali. Stretnutie bolo vyrovnané, šance boli na oboch stranách. V predĺžení sme boli
šťastnejší a sme radi, že sme zvíťazili. O tom, že budeme hrať play off s Martinom, sme sa dozvedeli až teraz. Budú to zápasy s iným nábojom, tešíme sa. Chceme uspieť a verím, že to budú zaujímavé stretnutia."

Štatistika

MHC Martin - HC Košice 2:3 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 24. Markovič (Koyš, Pulli), 35. Rapáč (Surovka, Brňák) - 17. Jenčík, 31. Bartoš (Klíma, Vašíček), 64. Hričina (Deyl, Suja). Rozhodovali: Snášel, Konc - Gajan, Smrek, vylúčení: 1:4, bez využitia, 3000 divákov.

Zostavy:

MHC Martin: Dzubina - Bačik, Kozák, Tabaček, Pulli, Knig, Brňák, Pacalaj, Salija - Korostin, Galamboš, R. Varga - Markovič, Heizer, Koyš - Rapáč, Dlouhy, Surovka - Dírer, Pokrivčák, Jurášek

HC Košice: Habal - Dudáš, Šmach, Vašíček, Šedivý, Jankovič, Deyl, Koch Vrábeľ - Milý, Suja, Huna - Bicek, T. Varga, Jenčík -Hričina, Boltun, Šoltés - Bartánus, Bartoš, Klíma

Dvojice a termíny 1. kola (štvrťfinále) play off TL:

Banská Bystrica (1) - Nové Zámky (8) /16., 17., 20. a 21.marca, prípadný 5., 6. a 7. zápas: 24., 26. a 28. marca

Nitra (2) - Poprad (7) /16., 17., 20. a 21. marca, prípadný 5.,6. a 7. zápas: 24., 26. a 28. marca

Košice (3) - Martin (6) /18., 19., 22. a 23. marca, prípadný 5., 6. a 7. zápas: 25., 27. a 29. marca

Žilina (4) - Zvolen (5) /18., 19., 22. a 23. marca, prípadný 5., 6. a 7. zápas: 25., 27. a 29. marca

Pozn.: všetky zápasy majú začiatok o 18.00 h