Obrovský slalom vyhrala Gutová, Mazeová bola na 18. mieste

Švajčiarska lyžiarka Lara Gutová.
Švajčiarska lyžiarka Lara Gutová. (Autor: TASR/AP)
TASR|26. okt 2013 o 13:54

Švajčiarska lyžiarka suverénnym spôsobom vyhrala úvodné preteky novej sezóny alpského Svetového pohára.

SÖLDEN. Švajčiarska lyžiarka Lara Gutová suverénnym spôsobom vyhrala úvodné preteky novej sezóny alpského Svetového pohára.

V obrovskom slalome na ľadovci v rakúskom Söldene triumfovala s náskokom 84 stotín pred domácou Kathrin Zettelovou.

Tretie miesto obsadila so stratou 1,28 s olympijská šampiónka Nemka Viktoria Rebensburgová.

Obhajkyňa veľkého glóbusu a vlaňajšia víťazka Slovinka Tina Mazeová skončila až osemnásta s vyše trojsekundovým mankom na víťazku, keď v oboch kolách doplatila na chyby v hornej časti trate.

Gutová si vytvorila výbornú východiskovú pozíciu už po prvom kole, keď sa usadila na čele o 77 stotín pred Rebensburgovou.

V druhom kole najmä vďaka brilantnej jazde v dolnej časti trate svoj náskok ešte zveľadila a slávila štvrtý triumf v SP, prvý v obrovskom slalome.

"Prvé víťazstvo a ešte k tomu v najťažšom ženskom obráku v kolotoči Svetového pohára, to je fantázia. Dnes to bolo jednoduchšie ako som čakala. V Söldene vládli senzačné podmienky a moje lyže išli perfektne," povedala pre ORF Gutová.

Slovenská reprezentantka Barbara Kantorová nepostúpila do 2. kola medzi elitnú tridsiatku. S vysokým štartovým číslom 62 dosiahla až 54. najrýchlejší čas, na Gutovú stratila 7,66 s.

Výsledky:

1. Lara Gutová (Švajč.) 2:25,16 (1:09,26-1:15,90), 2. Kathrin Zettelová (Rak.) +0,84 (1:10,33-1:15,67), 3. Viktoria Rebensburgová (Nem.)+1,28 (1:10,03-1:16,41), 4. Anna Fenningerová (Rak.) +1,41, 5. Tina Weiratherová (Licht.) +1,58, 6. Mikaela Shiffrinová (USA) +1,62.