Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Obaja Majorošovci sa rozišli v dobrom

Ilustračné. (Autor: SITA)
Rudolf Rondzik|Publikované 18. okt 2016 o 00:00

Obaja sú spojení s košickým futbalom doslova od plienok.

KOŠICE. Ak mal mať nedeľňajší druholigový duel VSS Košice proti Liptovskému Mikulášu (2:1) predzápasový náboj, určite ním bol priamy stret dvoch Jozefov Majorošov na trénerských lavičkách oboch súperov.

Obaja Majorošovci, ten hosťujúci (46) i ten mladší domáci (38), sú spojení s košickým futbalom doslova od plienok.

Bývalý reprezentant, rodák z Geče sa na čistého Košičana „Čepiho“ vyslovene tešil. „Sme naozaj kamaráti, nie iba trénerskí kolegovia či súperi,“ neskrýval radosť zo stretnutia kouč Liptákov.

Prečítajte si tiež:
II. liga: Košičania bok po boku

„Samozrejme, že sledujem jeho premiérové snaženie v seniorskom futbale a prajem mu, nech posunie Košičanov tam, kam naozaj patria. V nedeľňajšom zápase sme súperili rovnako, ako pred rokmi, keď som obliekal belasý dres Slovana a on hral na druhom brehu za Petržalku. Akokoľvek sa obzerám za zápasom, domáci vyhrali najmä po prvopolčasovom výkone zaslúžene.“

Košický Majoroš slovami viac šetril, ale uznal aj kvality súpera, napriek tomu, že im chýbalo niekoľko hráčov zo základu.

„Vedeli sme, že to bude ťažké meranie síl aj s ohľadom na nepriaznivé poveternostné podmienky. Ale tri body sme na ťažkom teréne vydreli a ideme ďalej. Môjmu menovcovi a priateľovi prajem úspechy, ale vo vzájomnom dueli musím pozerať na náš prospech, rovnako ako on na svoj. Pred i po zápase sme sa porozprávali, i zdravo podpichli, a v dobrom sme sa rozišli. Aj o tom je futbal,“ pousmial sa nováčik pri seniorskom kormidle.

Súvisiace články