Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

O zápase po zápase - Na bývalého kapitána nezabudli

Sportnet|Publikované 22. okt 2006 o 22:00

Spišská Nová Ves V piatok vyhrali majstrovský zápas spišskonovoveskí hokejisti, o deň neskôr naplno doma bodovali aj druholigoví futbalisti a čakalo

sa, že do skvelej športovej bilancii najpopulárnejších športov v meste prispejú aj basketbalisti. Tí však mali veľmi zdatného súpera. Punc dôležitosti pridal tomuto stretnutiu aj fakt, že v drese majstra z Lučenca nastúpil bývalý kapitán Spišiakov Dávid Demečko.

"Hralo sa mi výborne, atmosféra bola vynikajúca. Poďakovanie smeruje k fanúšikom, ktorí ma krásne privítali. Škoda, že sme nezvíťazili, lebo sme sa chceli dotiahnuť na špicu tabuľky," povedal hneď po stretnutí Dávid Demečko. Urobiť s ním rozhovor bolo naozaj náročné. Domáce publikum nezabudlo, že pod vedením tohto kapitána dosahovali Novovešťania výborné výsledky. Všetci priatelia a známi sa s ním chceli zvítať, prehodiť slovko. Tešili sa naň hlavne dievčatá - basketbalistky, keďže ich pred svojím odchodom trénoval.

Čo však u Dávida nebolo nikdy zvykom, v hodnotení stretnutia kritizoval rozhodcov.

"Vyhral šťastnejší, ale s prilepšením rozhodcov. Na jednej strane odpískali dva úmyselné fauly, ktoré vôbec neboli, a nám niečo podobné neodpískali. Rozhodcovia domácemu mužstvu pomohli, čo mohol vidieť aj divák," povedal D. Demečko.

Aký je to pocit, keď odchovanec spišskonovoveského basketbalu a jeho veľká opora v predošlých sezónach zrazu stojí na opačnej strane?

"Musel som sa od toho odosobniť. Aj takýto býva profesionálny šport. S bývalými spoluhráčmi-kamarátmi sme na palubovke radšej nediskutovali," povedal Dávid.

A čo povedali na výkon svojho bývalého kapitána domáci hráči?

"Dávid nás bránil veľmi tesne, ani som nepredpokladal, že takto bude dobre hrať za Lučenec. Samozrejme, pred fanúšikmi sa chcel vytiahnuť. Vedel, čo na nás platí, aj preto ho tréner nestriedal často. Trošku som prekvapený, že po zápase kritizoval rozhodcov, ale to sa mu málokedy stávalo," uviedol Igor Pešta.

"Mne sa hralo proti Dávidovi veľmi dobre. Práve on ma vyhecoval hrať lepšie, tešil som sa na neho. Nemyslím si, že rozhodcovia pískali v náš prospech, ale boli tam aj rozporuplné verdikty proti nám," skonštatoval najlepší hráč zápasu Vladimír Hovaňák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.