Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

O čo sa hrá

Sportnet|Publikované 6. okt 2005 o 22:00

Austrian Airlines Top Teams Cup (TTC) je druhou najvýznamnejšou klubovou súťažou v Európe. Hrajú v ňom celky z najvyspelejších krajín, ktoré sa

nedostali do elitnej Ligy majstrov a najlepšie kluby z krajín, ktoré do LM nemajú podľa národných koeficientov prístup. Medzi ne patrí aj Slovensko, dohromady je v tejto sezóne v TTC 40 klubov.

Hrá sa vo dvoch fázach - kvalifkačnej a hlavnej. V skupinovej časti kvalifikačnej fázy sa tento víkend odohrá sedem skupín. Víťazi postupujú do skupinovej časti hlavnej fázy, celky z druhého miesta do skupinovej časti Pohára CEV, pre tretie a štvrté družstvá sa európska púť končí.

Víťaz prešovskej 7. skupiny postúpi do hlavnej fázy TTC, skupiny B, kde bude hrať s Benficou Lisabon (Por.), Constantou (Rum.) a víťazom kvalifikačnej skupiny 4 (Studenti Tirana - Alb., Gio Strumica - Maced., Kazincbarcika - Maď., Pärnu - Est.). Hrá sa už systémom doma - vonku, každý s každým (25. 10. - 21. 12.) Druhý z prešovskej kvalifikačnej skupiny pokračuje ďalej v Pohári CEV a bude hrať turnaj 6. skupiny (11. - 13. 11.) vo francúzskom Tourcoingu spolu s domácimi, cyperskou Karavou Limassol a Maritimom Funchal z Portugalska.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.