Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Novoveský líder posilnil postavenie

Sportnet|Publikované 1. apr 2013 o 22:00

Najvyššia regionálna futbalová súťaž mala u lídra tabuľky tohtoročnú premiéru na umelom trávniku Partizána Bardejov.

ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves vyhrala nad TJ Veľké Revištia 3:0. Bolo to ich jedenáste víťazstvo pri štyroch remízach a dvoch prehrách zo sedemnástich zápasov.

BARDEJOV. Za stáleho dažďa pri teplote blízko k nule to na umelom povrchu bolo z oboch strán celkom nádejné.

Hostia vedeli o kvalite domácich a tak sa zamerali vyložene na defenzívu, aby mali čo najmenej problémov pred brankárom.

S technicky zdatnejšími hráčmi Milénia však urobili dosť chýb a tak rozhodca odpískal tri pokutové kopy, z ktorých domáci dva premenili.

Tri penalty

Kormidelník Bardejovskej Novej Vsi František Šott bol spokojný s hrou svojho mužstva, ktoré si dobre viedlo v chladnom počasí na mokrom podklade. Bolo vidieť, že hráči sa už nemohli dočkať prvého zápasu.

„Do dnešného duelu sme nemali ani jeden tréning na prírodnej ploche. Prijali sme možnosť hrať tu a od utorka začíname trénovať v domácich podmienkach, chlapcov to ťahá na prírodný povrch. Začali sme trochu nervózne, ale prvý gól nás upokojil. Súpera sme nepustili do ničoho. Nastúpili sme s novými hráčmi Gerčákom a Valkučákom. Sú to obrancovia, všetci pracovali spoľahlivo a hostia vyslali na našu bránu akurát jednu strelu. V útoku sme hrali trpezlivo, góly sme dali zo štandardných situácii po čistých fauloch na našich útočníkov.”

Zhustená obrana hostí sa snažila o čo najlepší výsledok, no dopustila sa chýb, po ktorých nasledovali až tri pokutové kopy.

Prvý premenil Jančošek, druhý sa mu nevydaril a tretí presne namieril Solanič na 2:0. Gól z hry dal L. Stachura až v závere zápasu, čo tréner Šott vysvetľuje takto: „Súper prišiel s defenzívnou taktikou, dobre vykrýval priestor, zachytával naše centre či narážačky. No naša aktivita sa vyplatila, hostia kondične nestačili, faulovali a my sme to využili. ”

Jančošek netrafil z bieleho bodu

Najlepší strelec Bardejovskej Novej Vsi Mário Jančošek s desiatimi gólmi ako prvý rozvlnil sieť brankára Martina Klamara, no v druhom pokuse už zlyhal.

„Pred prvou penaltou som bol faulovaný a aj som to premenil. Keďže pri druhej jedenástke bol faulovaný Kiseľ a nikto si neveril, tak som sa rozhodol ja a nedopadlo to dobre. Kopem z bieleho vápna len po faule na mňa. Tretí pokutový kop bol po faule na mňa, no keďže som druhý pokus nepremenil, tak to zvládol Laco Stachura. Hostia prišli z defenzívnou taktikou a stav 1:0 im dlho vyhovoval. Vpredu sa nám ťažko hralo, no sme spokojní.”

Počasie poriadne narušilo priebeh futbalových súťaží. V 2. lige odohrali len dva zápasy, odložili duel Podbrezová – Bardejov. Odložené boli všetky stretnutia 3. ligy, sk. Východ. V 4. lige sa hralo len na umelých trávnikoch v Bardejove a Michalovciach, doma zostali mládežníci vo všetkých súťažiach.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.