Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Nováčik siahal v súboji s majstrom po bode

Sportnet|Publikované 20. júl 2008 o 22:00

Úvodnému súboju majstra s nováčikom v prvom kole Corgoň ligy by určite viac svedčila remíza. V tom sa po zápase na bratislavských Pasienkoch zhodli

odborníci im laici. Hostia k nej mali blízko. Ich nádeje však prekazila nariadená jedenástka.

BRATISLAVA. V mužstve 1.FC Tatran Prešov v stretnutí s Artmediou debutoval český legionár Aleš Pikl. Skúsený futbalista naskočil do prešovskej základnej jedenástky po dvoch prípravných dueloch. Tréner zeleno bielych rátal aj s ďalším skúseným borcom Marekom Penksom. Ten síce do Bratislavy pricestoval, ale hrať pre zranenie napokon nemohol.

Pikl naskočil bez problémov

Nováčik na Pasienkoch siahla po bode, nakoniec odchádzal sklamaný. "Určite je to veľké sklamanie. Samotný priebeh zápasu ukázal, že v Bratislave sme mali minimálne na bod," rozhovoril sa po jeho skončení novic v prešovských farbách A. Pikl. Na margo rozhodujúceho momentu sa prešovský stopér odmietol baviť. Podľa neho rozhodca situáciu posúdil ako ju videl. Na to, že A. Pikl nastúpil v obranej línii Tatrana len tretí raz, spolupráca so spoluhráčmi fungovala. "Naskočenie do zostavy bolo v pohode. S chlapcami si dobre rozumiem. Napokon, veď spolu "mluvíme" jednou rečou. Takže žiadny problém. Škoda len, že to výsledkovo takto dopadlo. Bol to v podstate vyrovnaný zápas, s viacerými našimi možnosťami, avšak so šťastným koncom pre domácich."

Najväčšia Papajova šanca

Najväčšiu šancu zápasu mal na kopačke Ján Papaj. Dlhý pas z hĺbky poľa spracoval dobre. Ocitol sa za obranou Artmedie. Kamenár v tej chvíli akoby zmeravel, ale záchrannú brzdu zatiahol skvelý, čistým zákrokom v domácej šestnástke Saláta. "Lopta zozadu bola ozaj výborná. Za obrannou líniou Artmedie som si ju posunul dopredu hlavou. Proti mne stál už len Kamenár," rekapituluje J. Papaj. "Čakal som ale na moment, kedy lopta padne na zem, aby som mohol vystreliť. Akurát, keď som bol už v "náprahu", vtedy zasiahol fantasticky Saláta." O možnosti vypáliť zo vzduchu prešovský stredopoliar neuvažoval. "V prvom okamihu bola lopta dosť vysoko, preto som si ju posunul a čakal kým mi padne na nohu. Do toho ale prišiel ten obrancov zákrok." Prešovčania mali aj ďalšie šance. Pri jednej asistoval práve J. Papaj. "Po rohovom kope som vpredu postrehol Peťa Katonu. Tak som mu to tam poslal. Žiaľ, ani jemu koncovka nevyšla." Ku koncu síce príležitostí na ohrozenie gólmanov bolo, ale v porovnaní s prvým polčasom tempo hry po prestávke trochu upadlo. Hráčom vraj v horúčave dochádzal dych. "Iste, a v oboch mužstvách. Hrať uprostred leta v takom čase, od pol piatej, mi pripadá ako nezmyselné."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.