Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Nižný Hrušov ukončil sériu 25 zápasov bez víťazstva

Sportnet|Publikované 4. sep 2012 o 22:00

Čakanie Nižného Hrušova na víťazstvo trvalo 25 kôl. K prerušeniu tejto série pomohol proti Kendiciam dvoma gólmi aj Michal Šimko.NIŽNÝ HRUŠOV. Pred stretnutím s Kendicami ťahal FK Nižný Hrušov sériu dvadsiatichpiatich stretnutí bez víťazstva.

Zverenci hrajúceho trénera Jaroslava Svetlíka si plný bodový zásah pripísali naposledy na konto ešte v minulej sezóne v 11. kole, keď doma zdolali Sninu.

Chuť výhry opäť okúsili až v siedmom zápase aktuálneho súťažného ročníka, za ktorým ich v úvode nasmeroval R. Lukáč a pohodu na domácich kopačkách umocnil v prvom polčase ešte J. Palko.

Definitívny kurz za troma bodmi nabral N. Hrušov v závere, čo zrežíroval Michal Šimko. Najskôr zvýšil na rozdiel troch gólov a po presnom zásahu súpera okamžite korigoval na konečných 4:1.

Pre mladého talentovaného študenta vranovského gymnázia, ktorý v decembri oslávi osemnástku, to boli premiérové góly v kategórii dospelých a za N. Hrušov zároveň.

„Pri prvom góle mi z pravej strany centroval J. Palko. Hlavou som najskôr trafil brankára, ale našťastie sa lopta odrazila naspäť ku mne a hruďou som ju dorazil do siete. Druhýkrát som sa presadil po výbornej práci Michala Palka, ktorý mi nacentroval do šestnástky. Zbehol som si niekde medzi jedenástku a päťku, odkiaľ som dobre trafil z jednej,“ opísal gólové momenty Michal Šimko, ktorý po peripetiách s natiahnutou šľachou nastúpil na svoj druhý zápas.

Dobrý pocit

Po domácich remízach s Kračúnovcami a Kežmarkom i prehre s Medzilaborcami už N. Hrušov ďalšiu stratu pred svojimi fanúšikmi pripustiť nechcel.

Hoci sa hráči v predchádzajúcich stretnutiach dokázali dostávať do šancí a napr. v Pakostove sa presadili trikrát, ich strelecká efektivita stále nebola na želanej úrovni.

Keďže zápas s Kendicami zvládlo mužstvo po taktickej stránke na výbornú a vo finálnej fáze trestalo zaváhania súpera nekompromisným spôsobom, futbalová spravodlivosť odmenila Hrušovčanov ziskom troch bodov.

„Povedali sme si, že na súpera nevybehneme, preto sme trpezlivo čakali na naše príležitosti. Ako ukázal priebeh zápasu, tréner určil výbornú taktiku. Držali sme stred poľa a hostí sme, s výnimkou gólu v závere, do žiadnych nebezpečných situácií nepúšťali. Dôležité bolo, že sme skórovali takmer zo všetkého, čo sa na gól dalo premeniť. Som rád, že sme vyhrali, čo len znásobilo náš pocit z dobre odvedenej práce. Verím, že toto víťazstvo nás nakopne za lepšími výsledkami, vďaka ktorým pôjdeme v tabuľke vyššie,“ hodnotil M. Šimko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.