Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

NHL: Toronto zvečnilo vyvesením dresu číslo legendy Darryla Sittlera

TASR|9. feb 2003 o 13:12

Toronto 9. februára (TASR) - Najprestížnejšie kanadské hokejové derby medzi Torontom a Montrealom spestrila v sobotňajší večer slávnostná ceremónia, ...

Toronto 9. februára (TASR) - Najprestížnejšie kanadské hokejové derby medzi Torontom a Montrealom spestrila v sobotňajší večer slávnostná ceremónia, počas ktorej vytiahli k stropu haly Air Canada Centre dres Darryla Sittlera a zvečnili tak jeho číslo "dvadsaťsedem".

"Je to tá najväčšia česť, akej sa mi môže od organizácie Maple Leafs dostať. Mať svoj dres pod stropom tejto haly pre mňa znamená veľa," uviedol dojatý Sittler.

Najproduktívnejší hráč klubovej histórie pôsobil v Toronte celkovo dvanásť sezón v rozmedzí rokov 1970 až 1982. Nesmrteľným sa stal predovšetkým vďaka svojmu skvelému výkonu vo februárovom zápase roku 1976 proti Bostonu, v ktorom zaznamenal neuveriteľných desať bodov za 6 gólov a 4 asistencie. Na medzinárodnej scéne sa preslávil ako autor rozhodujúceho gólu finálového duelu prvého ročníka Kanadského pohára (v roku 1976).

Sittlera zaradili do hokejovej Siene slávy v roku 1989 a od soboty sa môže pýšiť aj tým, že má dres vyvesený medzi takými hráčmi histórie javorových listov, akými boli napríklad Turk Broda (číslo 1), Johnny Bower (1), Bill Barilko (5), Ace Bailey (6), King Clancy (7), Tim Horton (7), Charlie Conacher (9), Ted Kennedy (9), Syl Apps (10), George Armstrong (10) či Frank Mahovlich (27). Práve čísla týchto velikánov sa už v Toronte nesmú nikdy viac používať.

Súvisiace články