Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

NHL: Stümpel opúšťa LA a s Murrayom sa za Allisona sťahuje späť do Bostonu

TASR|24. okt 2001 o 20:34

Los Angeles 24. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Jozef Stümpel sa po takmer piatich rokoch vracia z Los Angeles do Bostonu, do dresu tamojších Bruins, ...

Los Angeles 24. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Jozef Stümpel sa po takmer piatich rokoch vracia z Los Angeles do Bostonu, do dresu tamojších Bruins, kde v ročníku 1991/92 začal svoju kariéru v NHL.

Center kalifornského mužstva Kings sa stal súčasťou v utorok avizovanej výmeny oboch klubov, keď sa spolu s ním diagonálne cez celé Spojené štáty sťahuje späť na severozápad krajiny aj ďalší útočník Glen Murray, pôsobiaci v Bostone jednu sezónu so Slovákom. Opačnou cestou smeruje hviezdny center Bruins Jason Allison, ktorý sa ako voľný hráč so svojím klubom nevedel dohodnúť na novej zmluve a preto v tejto sezóne ešte nehral. K informácii o výmene sa dostala agentúra AP odvolávajúca sa na potvrdenie Allisonovho agenta Bryanta McBrida. Ten síce odmietol uviesť podrobnosti kontraktu, ale v správe sa uvádza trojročný Allisonov kontrakt v hodnote 20 miliónov dolárov (5,5 + 6,5 + 8).

Dvadsaťosemročný Stümpel opúšťa v Los Angeles svojich dvoch krajanov Žigmunda Pálffyho a Ľubomíra Višňovského. Vracia sa do klubu, v ktorom vo svojej poslednej sezóne 1996/1997 zaznamenal ako najproduktívnejší hráč 76 bodov, čo je aj jeho osobné maximum.

Súvisiace články