Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

NHL: Senátori i Hossa si pred play off veria, Sundin by sa im rád vyhol

TASR|22. mar 2001 o 12:34

Ottawa 22. marca (TASR) - Hokejisti tímu zámorskej NHL Ottawa Senators, v drese ktorého v tejto sezóne žiari Slovák Marián Hossa, sú momentálne na druhom mieste vo Výchondej konferencii a s určitosťou nebudú chýbať v zápasoch play off. Hokejový experti z The Hockey News necelé tri týždne pred koncom základnej časti odhadujú, že Ottawa sa v 1. kole vyraďovacích bojov stretne s Torontom, no Hossovi ani ďalším senátorom pred nadstavbou časťou sebavedomie nechýba. Naopak kapitán Toronta Mats Sundin by sa v 1. kole Ottawe najradšej vyhol.

"Hráme ešte stále naplno, aby sme išli do play off z čo najlepšej pozície. Nemyslím si však, že s niektorým mužstvom si vyslovene neprajeme hrať. Máme veľmi dobrý tím, s ktorým môžme zdolať kohokoľvek," povedal pre denník Ottawa Sun Hossa, druhý najproduktívnejší hráč senátorov v tejto sezóne, ktorého v lete čaká finančné vylepšenie kontraktu do viacmiliónových rozmerov.

"Možno, že existujú tímy, proti ktorým hráme trochu radšej, ale v Východnej konferencii je viacero vynikajúcich celkov. Keď sa už raz play off začne, všetko je v zápase možné," dodal Hossa.

Trochu opačný názor na zloženie play off dvojíc má kapitán tímu Toronto Maple Leafs, ktorý si práve nepraje kanadské derby.

"Všetkých osem tímov, ktoré z našej konferencie postúpia, bude mať svoju silu. Najmä Ottawa a New Jersey, ktoré hrajú v pohode a kvalitne. Ak by sme sa im v 1. kole vyhli, nenamietal by som," dodal kapitán Maple Leafs Mats Sundin, ktorý figuruje v prvej desaťčlennej nominácii Švédska na olympijský turnaj v Salt Lake City 2002. pb

Súvisiace články