NHL: Sekera i Gáborík s víťaznými gólmi

Andrej Sekera oslavuje so spoluhráčom Mikom Weberom svoj víťazný gól proti Bostonu Bruins (Autor: TASR)
TASR|31. mar 2008 o 08:00

New York 31. marca (TASR) - V zámorskej NHL bodovali z noci na pondelok štyria slovenskí hokejisti. Dvaja z nich zaznamenali víťazné góly a ich hodnota ...

New York 31. marca (TASR) - V zámorskej NHL bodovali z noci na pondelok štyria slovenskí hokejisti. Dvaja z nich zaznamenali víťazné góly a ich hodnota je o to vyššia, že ich dosiahli v predĺžení. Marián Gáborík si v drese pre play off už istej Minnesoty zapísal do kanadského bodovania 2 góly, druhým presným zásahom v 64. minúte zaistil víťazstvo svojich 3:2 nad Coloradom. Gáborík si zaokrúhlil počet gólov v tejto sezóne na 40, kým v tabuľke produktivity mu pri mene svieti už číslo 80, čo je klubovým rekordom Minnesoty. Na víťazný gól mu prihral v rámci "klasického" zakončenia tandemu G+D pri prečíslení dvoch na jedného Pavol Demitra.

Druhým strelcom v nadstavenej päťminútovke bol obranca Buffala Andrej Sekera, ktorý rozhodol zápas proti Bostonu. V 40. sekunde napriahol od modrej čiary a delovkou prekonal Alexa Aulda v bránke Bostonu. "Je to ohromný pocit, niečo neuveriteľné. Ani to neviem opísať. Ale hlavné je, že máme dva body a zatiaľ sme v boji o play off neumreli," opísal svoje bezprostredné pocity Sekera po góle.

Svoj 29. gól v sezóne dosiahol aj Marián Hossa a pomohol tak k výhre Pittsburghu nad NY Rangers 3:1, čo znamená pre tučniakov nateraz aj prvé miesto vo Východnej konferencii.

výsledky:

Pittsburgh - NY Rangers 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) - za Pittsburgh Marián Hossa 1+0

Detroit - Nashville 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Buffalo - Boston 2:1 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0) - za Buffalo Andrej Sekera 1+0

Minnesota - Colorado 3:2 po predĺžení (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0) - za Minnesotu Marián Gáborík 2+0, Pavol Demitra 0+1

Chicago - Columbus 5:4 po samostatných nájazdoch (1:2, 2:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Anaheim - Dallas 3:2 po samostatných nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 2:1)

San José - Phoenix 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Vancouver - Calgary 6:2 (2:2, 3:1, 1:0)