Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

NHL: Majiteľ dallaských hviezd chystá veľké nákupy, na zozname aj Hossa

TASR|16. máj 2001 o 13:51

Ottawa 16. mája (TASR) - Majiteľ hokejového klubu zámorskej NHL Dallasu Stars Tom Hicks uviedol, že tím hviezd sa chystá po skončení sezóny na veľké nákupy. Na zozname vyhliadnutých hráčov figuruje aj Slovák Marián Hossa, ...

Ottawa 16. mája (TASR) - Majiteľ hokejového klubu zámorskej NHL Dallasu Stars Tom Hicks uviedol, že tím hviezd sa chystá po skončení sezóny na veľké nákupy. Na zozname vyhliadnutých hráčov figuruje aj Slovák Marián Hossa, ktorý má v Ottawe štatút obmedzeného voľného hráča so zmluvou do leta na 657.000 dolárov ročne a po výkonoch v tejto sezóne sa jeho hokejová cena niekoľkokrát znásobila. Už vo februári podniklo vedenie klubu Stars prvé kroky na realizovanie letného prestupu talentovaného slovenského krídelníka, vtedy obdržali senátori od hviezd tzv. ponuku Skupiny II, ktorú naposledy pred štyrmi rokmi dostalo od Detroitu vedenie Caroliny za Rusa Sergeja Fiodorova.

"Máme záujem o poltucet vynikajúcich hokejistov z NHL a minimálne troch z nich by som rád videl v našom tíme," povedal Hicks, ktorý tak nepriamo dementoval informácie denníka Ottawa Sun o nedostatku finančných prostriedkov na nákup nových posíl. Hicks sa už dávnejšie prezentoval lukratívnymi nákupmi v oblasti športu, bejzbalovej spojke z tímu Texas Rangers Alexovi Rodriguezovi dokonca umožnil podpísať desaťročnú zmluvu na 252 miliónov dolárov !

Dvadsaťjedenročný Hossa patrí v posledných dvoch sezónach k najproduktívnejším hráčom Senators, v tejto sezóne niekoľko týždňov dokonca súperil o najvyššie miesta v kanadskom bodovaní celej NHL. Vo finišujúcej sezóne zaznamenal v základnej časti v 81 zápasoch 32 gólov a 43 asistencií, ku ktorým ako druhý najproduktívnejší senátor pridal 19 plusových bodov. V nevydarenej play off sérii proti Torontu (0:4) zaznamenal po jednom góle a prihrávke.

Súvisiace články