Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

NHL: hráči sú jednotní, neustúpia

Sportnet|4. nov 2004 o 00:00

TORONTO - V Toronte sa konal ďalší z mítingov medzi vedením hokejovej NHL a zástupcami Hráčskej asociácie NHL (NHLPA). Ani v utorok však k vyriešeniu problémov s novou kolektívnou zmluvou, ktorej uzatvorenie by skončilo prebiehajúci lockout, strany ...

TORONTO - V Toronte sa konal ďalší z mítingov medzi vedením hokejovej NHL a zástupcami Hráčskej asociácie NHL (NHLPA). Ani v utorok však k vyriešeniu problémov s novou kolektívnou zmluvou, ktorej uzatvorenie by skončilo prebiehajúci lockout, strany nedospeli.

Naopak, hráči deklarovali, že zo svojich požiadaviek neustúpia ani o krok. "Sme jednotnejší, ako sme boli na začiatku štrajku," povedal hviezdny obranca St. Louis Chris Pronger. Jeho kolegovia z NHLPA opäť odmietli platový strop a za nepriateľa číslo 1 označili komisára NHL Garyho Bettmana. "Myslím, že viacero majiteľov je rozumných a sú za to, aby sa opäť hralo, ale zlou cestou ich vedie jeden blázon," povedal brankár Philadelphie Robert Esche.

Vedenie profiligy reagovalo na výsledky utorkových rokovaní pokojne. "Neočakávali sme nič iné, ako sme počuli už predtým," povedal viceprezident NHL Bill Daly, podľa ktorého je vedenie súťaže pripravené aj na ročný lockout. (sita)

Súvisiace články