Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Nevítaná návšteva na Alejovej nebola prvá

Sportnet|Publikované 28. apr 2009 o 22:00

Zdá sa, že pokojná lokalita na Alejovej ulici, kde sídli budova Domu športu s viacero krajskými športovými zväzmi, sa stala predmetom záujmu nevítaných hostí, ktorí sa snažia bez námahy získať cudzí majetok.

V závere uplynulého týždňa sa neznámy páchateľ, resp. páchatelia vlámali do budovy Domu športu a navštívili bez pozvania priestory futbalového zväzu VsFZ.

KOŠICE. Podľa informácií polície sa páchateľ či páchatelia dostali do kancelárie cez rozbitú sklenenú výplň predsedu VsFZ. Z nej sa dostali aj do ďalších priestorov, odkiaľ si zobrali televízor, prehrávač DVD, data projektor a čo je najhoršie - aj platobnú kartu. Podľa slov hovorkyne KR PZ Košice Jany Demjanovičovej z nej páchatelia uskutočnili tri výbery v hotovosti v celkovej sume 630 €. Samotná škoda na zariadení a odcudzených veciach presiahla niekoľko tisíc eur.

Zaskočení krádežou

Ako sme sa dozvedeli, nebola to prvá nevítaná návšteva budovy Domu športu na Alejovej. Už asi pred mesiacom v nej šarapatili neznámi návštevníci v priestoroch oblastného futbalového zväzu. Z počínania neznámeho zlodeja je aj po niekoľkých dňoch roztrpčený predseda VsFZ Jozef Kriš. Aj keby samotný zväz chcel niečo s ochranou objektu urobiť, má zviazané ruky, lebo je síce vlastníkom budovy, ale tá stojí na pozemku MFK Košice, ktorý musí na všetky aktivity dať súhlas. Nie je bez zaujímavosti, že v blízkom okolí sa má začať budovať nový futbalový štadión a nik nevie povedať, či budova zostane stáť, alebo ju zrovnajú so zemou. Predseda VsFZ rokoval s majiteľom pozemku a snažil sa nájsť riešenie, aby sa niečo podobné neopakovalo. "V tejto budove majú priestory okrem futbalistov aj ďalšie krajské športové zväzy. Musíme urobiť všetko pre to, aby sa niečo podobné nestalo opäť. Z nečakanej nočnej návštevy sme stále zaskočení a veľmi nás mrzí, čo sa stalo. Tieto udalosti však nenarušia plynulý chod zväzu aj jednotlivých komisií. Iste, ukradnuté veci budeme musieť nahradiť, ale na istý čas sa musíme bez nich zaobísť. Viac ako televízor či prehrávač ma mrzí odcudzenie platobnej karty k účelovému účtu tretej ligy. Z neho sa predtým vykonávali potrebné platby rozhodcom, ale v súčasnosti sme ho už nevyužívali, lebo máme nový softvér pre všetkých rozhodcov, nielen treťoligových. S majiteľom pozemku sme sa dohodli na spoločných krokoch, aby sa zamedzilo nevítaným nočným návštevám. Bližšie ich nebudem špecifikovať. Verím, že polícia nám pomôže odhaliť páchateľov. Neviem, čo viac k tomu dodať, lebo z tejto krádeže som ešte stále rozrušený a nešťastný," uviedol šéf východoslovenského futbalu Jozef Kriš.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.