Svetový pohár v skokoch na lyžiach 2019/2020 - Zakopané, Poľsko

3.Slovinsko(Lanišek, D. Prevc, Zajc, P. Prevc)1125,0 b
4.Japonsko 1122,5 b
5.Poľsko 1118,6 b
6.Rakúsko 1114,9 b

ZAKOPANÉ. Nemeckí skokani na lyžiach si v sobotu v Zakopanom pripísali prvý tohtosezónny triumf v súťaži družstiev.

Kvarteto Constantin Schmid, Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe a Karl Geiger vyhralo suverénne so ziskom 1182,2 bodu pred Nórskom (1142,2) a Slovinskom (1125,0).

Vo víťaznom tíme sa pred 40 000 divákmi blysol líder seriálu Svetového pohára Geiger skokmi dlhými 133 a 142 metrov, Leyhe v podobnej forme pridal 139 a 136,5 metra.

Nemci naposledy vyhrali súťaž Svetového pohára v družstvách 19. januára 2019, rovnako v Zakopanom. Domáci Poliaci skončili na piatej priečke za Japonskom.

Najdlhší skok dňa predviedol Japonec Jukija Sato, ktorý výkonom 147 metrov prekonal rekord mostíka Davida Kubackého.

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Prišlo až 40-tisíc ľudí. Nemci ovládli súťaž družstiev, Sato prekonal rekord mostíka