Mal šťastie v nešťastí. Nemecko na MS v hokeji prišlo o posilu

Nemeckí hokejisti. (Autor: SITA/AP)
TASR|22. máj 2022 o 16:09

Jeho zdravotný stav preveroval priamo v Helsinkách aj fyzioterapeut Ottawy.

HELSINKI. Nemecká hokejová reprezentácia už nebude môcť na MS v hokeji vo Fínsku počítať s Timom Stützlem.

Útočníka Ottawy Senators definitívne vyradilo z ďalšieho priebehu šampionátu zranenie kolena, ktoré utrpel pred týždňom vo víťaznom zápase A-skupiny s Francúzskom (3:2).

Stützleho v prvej tretine tvrdo narazil na mantinel francúzsky obranca Thomas Thiry a ťažko sa zviechal z ľadu. V zápase už ďalej nepokračoval. Pre narazené koleno ďalšie dni netrénoval a nenastúpil ani vo víťazných súbojoch s Dánskom (1:0) a Talianskom (9:4).

Jeho zdravotný stav preveroval priamo v Helsinkách aj fyzioterapeut Ottawy, ktorý na MS pracuje v realizačnom tíme kanadskej reprezentácie. Dvadsaťročný center chcel napriek zraneniu ďalej hrať, no po konzultácii lekárskeho tímu nemeckého mužstva so "senátormi" sa rozhodlo, že na turnaji pokračovať nebude.

"Tim mal šťastie v nešťastí," uviedol pre oficiálny web šampionátu športový riaditeľ Nemeckého hokejového zväzu (DEB) Christian Künast:

"Utrpel zranenie kolena, ktoré by sa však malo rýchlo a úplne zahojiť. Každopádne, po konzultácii našich lekárov a lekárov Ottawy Senators sme sa rozhodli stiahnuť ho zo šampionátu. Ďalší súperi by ho určite nešetrili. Jeho zdravie je na prvom mieste."

Nemci pred týždňom aj so Stützlem v zostave zdolali Slovensko 2:1. V nedeľu hrali svoj šiesty zápas na MS proti Kazachstanu. V tabuľke im momentálne patrí tretie miesto a majú už istý postup do štvrťfinále.

Majstrovstvá sveta v hokeji

Nachádzate sa tu: