Chceme olympiádu, znie z prieskumu Nemcov. Ideálne by to bolo až o niekoľko rokov

Šéf MOV Thomas Bach (vpravo) a francúzsky prezident Francois Hollande držia v rukách olympijskú vlajku z hier v roku 1924..
Šéf MOV Thomas Bach (vpravo) a francúzsky prezident Francois Hollande držia v rukách olympijskú vlajku z hier v roku 1924.. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. dec 2023 o 14:21

Chcú ukázať, kam sa posunuli od roku 1936.

BERLÍN. Obyvatelia Nemecka by privítali kandidatúru krajiny na usporiadanie letných olympijských hier.

Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý pre agentúru DPA realizovala spoločnosť YouGov.

Na prieskume sa zúčastnilo 2042 respondentov vo veku 18 a viac rokov, s prípadnou kandidatúrou súhlasilo 58 percent opýtaných.

Podľa 38 percent respondentov by bol ideálny rok 2036, aby mohla krajina ukázať, akú cestu prešla od nacistického režimu a neslávne známej olympiády v Berlíne v roku 1936.

Vzhľadom na historický kontext považuje tento rok za nevhodný 20 percent opýtaných. Do úvahy prichádza aj rok 2040, ktorý sa nepozdával 19 percentám respondentov.

O usporiadanie hier majú záujem mestá Berlín, Mníchov, Hamburg, Lipsko či aglomerácia v okolí Düsseldorfu. Nemecký olympijský výbor (DOSB) v sobotu uviedol, že hry by hostilo niekoľko miest a regiónov.

"Nebudeme mať všetky potrebné športoviská v každom z regiónov. Preto musíme brať do úvahy aspoň dve mestá alebo dva regióny, dáva to zmysel," vyhlásil prezident DOSB Thomas Weikert.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Olympijské»Chceme olympiádu, znie z prieskumu Nemcov. Ideálne by to bolo až o niekoľko rokov