Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Naše tenistky čakajú na semifinálového súpera

Sportnet|20. apr 2006 o 00:00

PLOVDIV - Slovenské tenisové reprezentantky vyhrali aj posledný zápas skupiny A na turnaji euro-africkej zóny Pohára federácie v Plovdive, naše mladé hráčky Magdaléna Rybáriková a Dominika Cibulková stratili proti Fínsku v troch stretnutiach dovedna ...

PLOVDIV - Slovenské tenisové reprezentantky vyhrali aj posledný zápas skupiny A na turnaji euro-africkej zóny Pohára federácie v Plovdive, naše mladé hráčky Magdaléna Rybáriková a Dominika Cibulková stratili proti Fínsku v troch stretnutiach dovedna len osem gemov. Kapitán Mojmír Mihal dal voľno jednotke Daniele Hantuchovej, nenastúpila ani deblová špecialistka Janette Husárová. Aj v tíme Fínska chýbala ich najlepšia hráčka Emma Laineová (66. vo svetovom rebríčku), príležitosť dostali ďalšie tenistky.

Na antukovom dvorci TK Lokomotiv stihli odohrať naše tenistky zápas do popoludňajšieho dažďa. Cibulková (398.) si v pozícii dvojky pripísala prvé fedcupové víťazstvo nad Katarinou Tuohimovou (885.), a potom Rybáriková (285.) za 40 minút poslala z kurtu Piiu Suomalainenovú (658.) s dvoma "kanárikmi". Vo štvorhre sa slovenské tenistky usmievali a na ľahké víťazstvo im stačilo tréningové tempo.

Slovensko ako jasný víťaz skupiny A má teraz dva dni voľna do sobotňajšieho semifinále. V ďalších troch skupinách sa však ešte bojuje o prvenstvo, a tak kapitán Mihal má dosť času, aby si pozrel prípadných súperov nášho tímu. V skupine B sa o víťazstve rozhodne v súboji Dánsko - Srbsko a Čierna Hora, v ďalších dvoch je na postup viac kandidátov. Slovensko ako najvyššie nasadený tím v Plovdive bude mať v semifinále za súpera družstvo s najnižším renkingom z celej štvorice. Do úvahy pripadá aj V. Británia a o víťazovi skupiny D sa rozhodne zrejme v súboji Izrael - Bielorusko.

Víťazi semifinále postúpia do júlovej baráže o účasť v II. svetovej skupine. Slovensko musí ešte zvládnuť v Plovdive posledný krok.

Výsledky skupiny A: Slovensko - Fínsko 3:0. Jednotlivé zápasy: Cibulková - Tuohimaová 6:2, 6:1, Rybáriková - Suomalainenová 6:0, 6:0, Rybáriková, Cibulková Suomalainenová, Tuohimaová 6:3, 6:2. Holandsko - Luxembursko 3:0.

Konečná tabuľka

1. Slovensko 3 3 8:1 3
2. Holandsko 3 2 1 7:2 2
3. Luxembursko 3 1 2 3:6 1
4. Fínsko 3 3 0:9

Ďalšie výsledky, skupina B: Dánsko - Slovinsko 2:0 (po dvojhrách), Srbsko a Čierna Hora - Južná Afrika 3:0. Skupinu vedú s dvoma víťazstvami Srbsko a Č. Hora a Dánsko. Skupina C: V. Británia - Bulharsko 2:1, Ukrajina - Maďarsko 2:1. Na čele je s dvoma víťazstvami V. Británia. Skupina D: Izrael - Estónsko 2:1, Rumunsko - Bielorusko 2:1. Na čele je s tromi víťazstvami Izrael.

Súvisiace články