Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Náročný a úspešný týždeň Novovešťanov

Tri zápasy, tri víťazstvá. V majstrovskej súťaži dvakrát Novovešťania bodovali naplno, darilo sa im aj v pohárovom stretnutí. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 19. sep 2016 o 22:00

V pohári postúpili ďalej, doma nezaváhali proti Rimavskej Sobote.

SP. NOVÁ VES. Poriadne nabitý mali druhý septembrový týždeň futbalisti Spišskej Novej Vsi. Po majstráku v Lipanoch nasledoval pohárový duel v Raslaviciach a potom „šesťbodový“ súboj doma s Rimavskou Sobotou.

Potvrdili víťazstvá z vonku

Často sa stáva v rozhovoroch s futbalistami, že keď vyhrajú na pôde súpera, dodajú vetu – víťazstvo z vonku treba potvrdiť doma, ale aj opačne. Po veľkom víťazstve nad Popradom chceli Novovešťania potvrdiť tri body na pôde Hanisky – nevyšlo to.

Následne Spišská naplno bodovala v Lipanoch, v pohárovom zápase rozstrieľala Raslavice 7:2 a to všetko bolo potrebné potvrdiť doma s Rimavskou Sobotou.

Po zápase a výsledku 3:1 sa naozaj ukázalo, aké je dôležité slovíčko „potvrdiť“.

Tri zápasy za týždeň a tri víťazstvá. To je naozaj veľký úspech a dobrý výkon spišskonovoveských futbalistov.

„Všetci sme si priali, aby sme potvrdili body z vonku. Nesmierne nás teší, že sa to podarilo. Bol to „šesťbodový“ zápas a chceli sme súpera dostať v tabuľke pod seba. Vyšlo to veľmi dobre. Diváci si prišli tiež na svoje. Strelili sme tri vydarené góly a bol to dobrý zápas,“ skonštatoval po vydarenom stretnutí s Rimavskou Sobotu skúsený obranca FK Spišská Nová Ves Karol Sedláček.

Robia to dobre

V porovnaní s ostatnými druholigistami v Spišskej Novej Vsi z pohľadu rozpočtu si nedovolia vyskakovať. Už druhý rok vsadili na to, že priestor dostanú predovšetkým vlastný odchovanci a funguje to výborne.

Momentálne je „futbalová chémia“ v A-mužstve namiešaná vynikajúco. Dobrá partia ťahá za jeden koniec povrazu.

„Je to ukážka toho, že sa dá pracovať aj s vlastnými odchovancami. Doplnili sme káder opäť o našich hráčov. Partia je naozaj v pohode, a tak tomu bolo aj predtým. Snažíme sa robiť na čo máme a prináša to svoje ovocie. S víťazstvami prichádza chuť a verím, že sériu potiahne aj v Liptovskom Mikuláši. Ideme postupne od zápasu k zápasu,“ dodal Karol Sedláček.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.