Nagyov jubilejný desiaty gól, úspešný aj Demitra

SITA|17. nov 2003 o 10:05

NEW YORK 17. novembra (SITA) - Pavol Demitra strelil už svoj šiesty gól v sezóne, no jeho tím St. Louis prehral v nedeľňajšom stretnutí kanadsko-americkej NHL na ľade Anaheimu 3:4. Káčeri majú za sebou trojzápasovú sériu víťazstiev, najdlhšiu v tejto sezó

ne. Veľkú zásluhu na nedeľňajšom triumfe má kapitán Mighty Ducks Steve Rucchin. Najprv dostal domácich do vedenia (3:2), a potom výrazne pomohol tento náskok udržať. Svojím druhým gólom v zápase upravil na konečných 4:3 a v záverečnej minúte stretnutia vyriešil nepríjemné situácie pred vlastným brankárom. Obranca Anaheimu Vitalij Višnevskij si utvoril osobný rekord v počte bodov v jednom súboji, keď strelil gól a mal aj dve asistencie. Hostia zo St. Louis nastúpilo bez dvoch zo svojich troch najproduktívnejších hráčov: Doug Weight a Keith Tkachuk nemohli hrať pre tresty od vedenia NHL. Bluesmani prehrou v Anaheime ukončili päťzápasovú víťaznú sériu.

Útočník Shawn McEachern ukončil svoj od 13. januára 2003 trvajúci gólový pôst a po víťazstve nad Floridou 5:2 pomohol Atlante prerušiť trojzápasovú sériu prehier. S Floridou mala Atlanta zlý vstup do záverečnej časti hry, keď hostia strelili v priebehu 41 sekúnd dva góly a vyrovnali. Potom však domáci aj zásluhou dvoch asistencií Ronalda Petrovického získali opäť vedenie a nakoniec aj cenné víťazstvo. "Petrovický hral skvele. Ostatní chlapci mi tiež výrazne pomohli, mojou úlohou potom bolo už iba presne trafiť," povedal McEachern, ktorému na gól prihrával práve slovenský útočník.

Andrew Cassels skóroval 42 sekúnd pred koncom tretej tretiny a vybojoval pre Columbus v súboji s Phoenixom predĺženie. Hráči Coyotes dohrávali zápas v predĺžení už piatykrát po sebe. V súboji na ľade Columbusu viedli 2:0, keď sa gólovo presadil aj Ladislav Nagy. Pre slovenského útočníka to bol jubilejný 10. strelecký zápis v sezóne, piaty v posledných štyroch zápasoch. Pri góle mu asistoval aj obranca Radoslav Suchý.

Zásluhou brankára Mikea Dunhama hokejisti NY Rangers uhrali v Chicagu remízu 2:2. Dunham ukončil zápas s 39 úspešnými zákrokmi a hlavne v prvých dvoch tretinách svoj tím výrazne podržal. Prvý gól jazdcov strelil pred koncom druhej tretiny po samostatnom nájazde v oslabení Mark Messier. Pre 42-ročného veterána to bol 684. gól v kariére, čím sa posunul pred Maria Lemieuxa na 7. miesto historickej streleckej štatistiky.

Atlanta - Florida 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)

Góly: 10. Lessard (McEachern), 30. Viačeslav Kozlov (Kovaľčuk, McEachern), 47. Santala (PETROVICKÝ, Cowan), 56. McEachern (PETROVICKÝ, Cowan), 57. Tjärnqvist (R. Robitaille, Tamer) - 42. Hagman (Bouwmeester, V. Bure), 42. V. Nedorost (Samuelsson, Nilson). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:28. Brankári: Nurminen - Shields. Diváci: 13 523.

Columbus - Phoenix 2:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)

Góly: 24. R. Nash (Cassels, Sanderson), 60. Cassels (Sanderson) - 4. NAGY (Langkow, SUCHÝ), 13. Langkow (Doan, Savage). Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše McDonell, Grand-Pierre - Gratton, Spiller na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:31. Brankári: Denis - Burke. Diváci: 16 631.

Chicago - NY Rangers 2:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Góly: 11. Calder (Berard, Arnason), 46. McLean (Sullivan) - 39. Messier, 51. Simon (Messier, Kasparaitis). Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše Holík (NYR) na 10 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 41:34. Brankári: Leighton - Dunham. Diváci: 13 106.

Anaheim - St. Louis 4:3 (2:2, 1:1, 1:0)

Góly: 9. Krog (Višnevskij, Ward), 10. Višnevskij (Fiodorov, McDonald), 35. Rucchin (Višnevskij, Lupul), 45. Rucchin (McDonald, Čistov) - 16. Čajánek (Drake, Rycroft), 18. DEMITRA (Čajánek, Pronger), 36. Nickulas (Mellanby, Jackman). Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Ward, Simpson - Low, Jackman na 5 min, Simpson (STL) na 10 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:30. Brankári: Giguere - B. Johnson. Diváci: 14 460.