Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Nadalovi sa nepáči, že Turnaj majstrov sa hrá v hale na harde

(Autor: SITA/AP)
SITA|4. nov 2013 o 20:59

Podujatie sa už od roku 2005 koná výhradne pod strechou, som s tým trochu nespokojný. Považoval by som za korektnejšie hrať aj vonku a na inom podklade než tvrdom, hovorí svetová jednotka.

LONDÝN. Rafael Nadal si myslí, že organizovanie ATP World Tour Finals iba na tvrdom povrchu v hale je neférové voči hráčom s inými hernými preferenciami.

"Podujatie sa už od roku 2005 koná výhradne pod strechou, som s tým trochu nespokojný. Považoval by som za korektnejšie hrať aj vonku a na inom podklade než tvrdom. Kvalifikujeme sa na rôznych povrchoch, ale Masters hráme bez zmeny základných okolností. Je mi jasné, že prípadné nóvum sa už nebude týkať mojej generácie, ale poukazujem na to v záujme budúcej pestrosti. Podľa mňa by to bolo zaujímavejšie aj pre fanúšikov," skonštatoval líder svetového rebríčka Nadal na tlačovej besede v londýnskej O2 Arene. Turnaj majstrov je jediný, ktorý z významných titulov Španielovi chýba.

Malorčan má podľa databázy Asociácie tenisových profesionálov celoživotnú štatistiku 293:21 na antuke, ale len 59:30 v halách.

"Toto je skvelé miesto a nikdy som nebol na turnaji s lepšou atmosférou, ale to neznamená, že ATP by nemohla byť v tomto smere o čosi ústretovejšia. Bol by som za rotačný systém, aby aj najlepší antukári mali šancu zahrať si na svojom najobľúbenejšom povrchu."

Predchádzajúca jednotka renkingu zastáva relatívne podobný názor. "Myslím si, že tento turnaj by častejšie mal striedať dejiská. Nemal by sa konať v jednom meste viac ako tri roky," vyhlásil Srb Novak Djokovič, ktorý na ATP World Tour Finals uspel v roku 2008 v Šanghaji aj vlani v Londýne. Masters sa presťahovalo do Londýna v roku 2009 a uskutoční sa tam minimálne ešte aj v sezónach 2014 a 2015.

Súvisiace články