Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Nacina Ves stále čaká na prvý jarný bod

Naposledy podľahli Palínu. Domáci Lukáš Lörinc (vpravo) naháňa Tibora Egriho. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 6. máj 2015 o 22:00

V tabuľke klesla už na dvanástu priečku, čaká ju boj o záchranu.NACINA VES. Šesť zápasov a nula bodov. Taká je doterajšia jarná bilancia futbalistov ŠK Nacina Ves, účastníka piatej ligy skupiny zemplínskej.

„Vo svojej kariére som ešte nezažil, aby sme prehrali v šiestich dueloch po sebe,“ to boli prvé slová trénera mužstva Vojtecha Bursíka na súčasnú negatívnu sériu jeho zverencov.

Naposledy „pustili perie“ v domácom prostredí v derby súboji s Palínom, ktorému podľahli najtesnejším rozdielom 1:2, hoci nad súperom viedli gólom Patrika Halušku z penalty 1:0.

Vôbec sa im nedarí

Vojtech Bursík bez okolkov prezradil, čo je za katastrofálnymi výsledkami tímu v jarnej časti.

„Je to odrazom toho, ako sa v zime behalo. Účasť na tréningoch počas prípravy bola slabá, pretože chlapci chodia do práce a na zmeny, a tak niekedy netrénovali aj dva týždne. A po ďalšie, je nás málo, len jedenásť, navyše tri naše opory trápia zdravotné problémy. Martin Devečka si natiahol sval, Jozef Vaľko mal problémy s členkom a chýbal asi mesiac, úplne fit nebol ani Patrik Haluška, a bolo to cítiť,“ skonštatoval lodivod ŠK.

„Je to veľmi zlé. Nedarí sa celému mužstvu, navyše po každom inkasovanom góle odchádza aj psychicky. Lepí sa na nás smola, všetko sa to takto skĺbilo. Všetci však pevne veríme, že čoskoro sa to zlomí a začneme bodovať.“

Mali ťažký žreb

Zemplínčania postupne podľahli Úporu, Borši, Čičarovciam, Cejkovu, Lastomíru a Palínu, teda mužstvám, ktoré okupujú horné priečky piatoligového pelotónu.

„Mali sme aj smolu vo vyžrebovaní, mali sme ho veľmi ťažké, lebo všetko to boli tímy, ktoré chcú postúpiť alebo hrajú na špici tabuľky. Nemali sme sa kde chytiť, dokonca v najbližšom kole cestujeme na ihrisko druhého Vinného, kde to bude tiež náročné,“ hovoril V. Bursík.

Nacina Ves sa po sérii zlých výsledkov zákonite prepadla v tabuľke dole, kým po jeseni figurovala na šiestom mieste, aktuálne jej patrí až dvanásta pozícia. A navyše v tabuľke pravdy už má mínus deväť bodov...

„Sme si vedomí toho, že nás čaká boj o záchranu, nesmierne dôležitý zápas odohráme už o necelé dva týždne doma proti Zalužiciam, pred ktorými máme jednobodový náskok. Pôjde v ňom o veľa, musíme ho zvládnuť,“ dodal kormidelník Nacinej Vsi.

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.