Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Na zraze všetci okrem Čierneho, Hossa je zvedavý na nováčikov z NHL

TASR|14. apr 2003 o 17:55

Trenčín 14. apríla (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti sa v pondelok stretli v Trenčíne, kde sa začala záverečná fáza prípravy na majstrovstvá ...

Trenčín 14. apríla (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti sa v pondelok stretli v Trenčíne, kde sa začala záverečná fáza prípravy na majstrovstvá sveta vo Fínsku (26. apríla - 11. mája). Trénerskej dvojici František Hossa, Ján Šterbák sa hlásilo 29 nominovaných hráčov (Ladislav Čierny sa pripojí v utorok) vrátane ôsmich posíl zo zámoria.

V rámci prípravy na šampionát zohrajú slovenskí reprezentanti dva zápasy s Českom (streda 16. apríla v Prostějove a štvrtok 17. apríla v Trenčíne, oba o 17.00). Všetci nominovaní hráči sú zdravotne v poriadku, menšie problémy s virózou má len skalický brankár Miroslav Lipovský. "Táto časť prípravnej fázy bude podobná ako minulý týždeň, som zvedavý najmä na nováčikov v reprezentácii, ako napríklad Sejna, Malec, Radivojevič. V bránke dostane v minimálne jednom zápase príležitosť Rybár a čo sa týka štartu hráčov v NHL, to ešte musíme doriešiť."

Do Trenčína prišiel aj generálny manažér slovenskej reprezentácie Peter Šťastný. "Na Slovensko som priletel včera a po zápase v Prostějove sa vraciam do zámoria, pretože tam mám ešte povinnosti. Náplň mojej práce na svetovom šampionáte bude podobná ako minulý rok," povedal P. Šťastný a dodal: "Úspechom na šampionáte bude umiestnenie do šiesteho miesta. Po minuloročnom perfektnom výsledku je však atmosféra vynikajúca a keďže sa nám opäť rysuje kvalitný káder, nevidím dôvod, prečo by sme nemohli siahnuť opäť na najvyššie méty."

káder:

brankári: Karol Križan (HKm Zvolen), Pavol Rybár (HC Slovan Slovnaft Bratislava), Miroslav Lipovský, Martin Kučera (obaja HK 36 Skalica)

obrancovia: Martin Štrbák (Hämeenlinna, Fín.), Ladislav Čierny (Lada Togliatti, Rus.), Dušan Milo (MoDo, Švéd.), Martin Čakajík, Boris Žabka (obaja HC Třinec, ČR), Tomáš Malec (Carolina Hurricanes, NHL), Peter Podhradský (Mighty Ducks of Anaheim, NHL), Richard Lintner (Pittsburgh Penguins, NHL), Ivan Majeský (Florida Panthers, NHL), Tomáš Harant (MsHK Žilina), Ľubomír Višňovský (LA Kings, NHL)

útočníci: Roman Kukumberg, Peter Barinka, Ján Zlocha (všetci Dukla Trenčín), Zdeno Cíger, Richard Kapuš (obaja Slovan), Ľubomír Vaic (SaiPa, Fín.), Gabriel Špilár (HC Košice), Peter Sejna (St. Louis Blues, NHL), Marián Cisár (Lukko Rauma, Fín.), Stanislav Gron (HC Vítkovice, ČR), Miroslav Hlinka (MoDo), Ľubomír Hurtaj (HC Keramika Plzeň, ČR), Branko Radivojevič (Phoenix Coyotes, NHL), Žigmund Pálffy (LA), Ján Pardavý (Hämeenlinna).

fi ph /k dispozícii je fotoreportáž/

Súvisiace články