Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Na záver štafetové zlato pre Nemky, Slovenky ôsme

SITA|13. mar 2011 o 12:35

V zaujímavo sa vyvíjajúcich pretekoch ženských štafiet na 4x6 km, ktorými sa v ruskom Chanty-Mansijsku definitívne skončili majstrovstvá sveta v biatlone, zvíťazili favorizované Nemky, ktoré nastúpili v zostave Andrea Henkelová, Miriam Gössnerová, Tina Ba

CHANTY-MANSIJSK. V zaujímavo sa vyvíjajúcich pretekoch ženských štafiet na 4x6 km, ktorými sa v ruskom Chanty-Mansijsku definitívne skončili majstrovstvá sveta v biatlone, zvíťazili favorizované Nemky, ktoré nastúpili v zostave Andrea Henkelová, Miriam Gössnerová, Tina Bachmannová, Magdalena Neunerová.

O svojom prvenstve rozhodli až po poslednej streleckej položke, keď ich finišmanka Magdalena Neunerová jasne bežecky prevýšila Ukrajinku Oksanu Chvostenkovú, ktorá ešte z poslednej streľby vybiehala ako prvá. Ukrajinky v zostave Vaľ Semerenková, Vita Semerenková, Olena Pidrušná, Oksana Chvostenková nakoniec skončili druhé, bronz si vybojovali Francúzky Anais Bescondová, Marie Laure Brunetová, Sophie Boilleyová, Marie Dorinová.

Výborný výsledok dosiahli Slovenky Anastasia Kuzminová, Janka Gereková, Martina Chrapánová a Martina Halinárová. Ešte po predposlednej streleckej položke boli na skvelom piatom mieste, Halinárovej sa však potom nevydarila záverečná streľba v stoji, musela ísť aj na trestný okruh a nakoniec skončili na 8. mieste. Je to však najlepší výsledok v tejto sezóne.

Obhajkyne zlata spred dvoch rokov z juhokórejského Pjongčangu domáce Rusky odkrúžili až 6 trestných kôl a skončili hneď za Slovenskom na 9. priečke.

Výsledky - štafeta žien na 4x6 km:

1. Nemecko (Andrea Henkelová, Miriam Gössnerová, Tina Bachmannová, Magdalena Neunerová) 1:13:31,1 h (2 trestné okruhy + 13 dobíjaní), 2. Ukrajina (Vaľ Semerenková, Vita Semerenková, Olena Pidrušná, Oksana Chvostenková) +24,5 s (0+4), 3. Francúzsko (Anais Bescondová, Marie Laure Brunetová, Sophie Boilleyová, Marie Dorinová) +47,2 (0+9), 4. Bielorusko (Nadežda Skardinová, Darja Domračevová, Nadežda Pisarevová, Ľudmila Kalinčiková) +1:47,4 (1+6), 5. Taliansko (Michela Ponzová, Karin Oberhoferová, Katja Hallerová, Dorothea Wiererová) +2:42,7 (1+7), 6. Nórsko (Synnöve Solemdalová, Ann Kristin Aafedt Flatlandová, Fanny Welle-Strand Hornová, Tora Bergerová) +2:53,1 (2+14), 7. Švédsko +3:04,0 (0+9), 8. Slovensko (Anastasia Kuzminová, Janka Gereková, Martina Chrapánová, Martina Halinárová) +4:12,7 (1+12), 9. Rusko +4:33,2 (6+12), 10. Poľsko +4:55,5 (0+9)

Súvisiace články