Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Na turnaji v Poprade vydražia aj raketu Sereny Williamsovej

V Poprade sa bude dražiť jedna z rakiet svetovej tenisovej jednotky. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|Publikované 8. jún 2015 o 12:27

Jednou zo sprievodných akcií na tenisovom turnaji ATP Challenger Tour v Poprade bude aj dražba rakety svetovej tenisovej jednotky.

POPRAD. Slovinský tenista Blaž Kavčič je predbežnou jednotkou turnaja ATP Challenger Tour v Poprade (15. - 20. júna). Spomedzi Slovákov by sa mali na základe rebríčkového postavenia k 25. máju v hlavnej súťaži dvojhry predstaviť minuloročný finalista Norbert Gombos, Andrej Martin a tiež Jozef Kovalík.

Voľné karty organizátori pridelili domácej štvorici mladých hráčov Patrikovi Fabianovi, Dominikovi Šprochovi, Petrovi Vajdovi a Jurajovi Simčákovi.

Mečíř: Turnaj má úroveň

Hrať sa bude na antuke v areáli Národného tréningového centra neďaleko AquaCity o celkovú dotáciu 42 500 eur.

Víťaz dvojhry na challengeri Poprad Open získa prémiu 6150 eur a 90 bodov do rebríčka ATP Entry pre nasadzovanie. Víťazi štvohry si rozdelia 2650 eur. Podujatie sa v minulosti 12 rokov odohrávalo v Košiciach. Riaditeľom turnaja je Miloslav Mečíř a manažérom Marián Vajda. Vstup pre divákov je zdarma.

"Náš turnaj mal v Košiciach už peknú tradíciu aj zázemie, ale z roka na rok bolo čoraz náročnejšie zohnať sponzorov a celkovo naplniť rozpočet. Preto prichádzame do nového pekného prostredia pod Tatry a veríme, že ľudia si nájdu čas a chuť prísť sa pozrieť na tenis. Z pohľadu mien, ktoré máme v tejto chvíli k dispozícii, to bude veľmi dobrá challengerová úroveň na antukovom povrchu," uviedol Miloslav Mečíř st.

Williamsovej raketu darovala Hantuchová

Súčasťou popradského podujatia budú aj viaceré sprievodné akcie ako autogramiáda hráčov na námestí (štvrtok 18. júna od 18.30 h), či VIP turnaj v golfe na ihrisku vo Veľkej Lomnici o deň neskôr.

V piatok 19. júna sa uskutoční aj Galavečer finalistov v Grandhoteli Praha v Tatranskej Lomnici, kde sa budú dražiť zaujímavé tenisové relikvie. Výťažok z dražby poputuje na účet Nemocnice s poliklinikou v Poprade.

"Hlavnou cenou bude raketa ženskej svetovej jednotky Sereny Williamsovej s jej podpisom, ale vyhrať sa bude dať aj pobyt s našou hráčkou Danielou Hantuchovou na niektorom z turnajov hlavnej ženskej kategórie WTA. Práve popradská rodáčka Hantuchová zariadila, že čerstvá víťazka Roland Garros Williamsová venovala pre náš turnaj jednu zo svojich rakiet," informoval Miloslav Mečíř st.

"Hantuchová tiež venovala viaceré predmety do dražby. Usilujeme sa aj o to, aby sa na turnaj prišla osobne pozrieť, zatiaľ však nevieme, či jej to bude časovo vyhovovať vzhľadom na jej program turnajov pred Wimbledonom

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články