Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Na sninskom trávniku privítajú lídra

František Hanc. Sninský tréner chce lídra poraziť. (Autor: mirano)
Sportnet|Publikované 14. aug 2015 o 22:00

Treťoligový šláger kola. Štvrtá Snina hostí prvý Stropkov.SNINA. Štvrtým kolom pokračuje v sobotu a zajtra tretia futbalová liga.

Zaujímavých stretnutí je viacero, no šláger sa očakáva na štadióne pod Sninským kameňom.

Domáci futbalisti privítajú súpera zo Stropkova, ktorému aktuálne patrí pozícia lídra bez straty bodu.

So vstupom spokojnosť

Sninčania začali novú sezónu víťazstvom pod Duklou (2:0), kde na svidníckom ihrisku má svoje domáce prostredie ŠK Futura.

Následne získané body potvrdili hladkým víťazstvom nad Vranovom (5:0) a naostatok treťoligovo prehrali na pôde prešovského béčka (0:2).

V stredu pohárovo uspeli vo Svite najtesnejším víťazstvom (1:0).

„So vstupom do sezóny môžeme vysloviť spokojnosť. Súťažne máme plus tri body, v pohári sme postúpili, čo bol náš cieľ. Dobrý výkon sme podali doma s Vranovom, ani v Prešove sme v úmornej horúčave nehrali zle, ale bez gólov ťažko vonku niečo získate. Pohárový zápas bol náročný, bojovný, rozhodol jediný gól,“ konštatoval František Hanc.

Pohárová záťaž

Do stretnutia vstupujú aktéri v rozličných pozíciách, čo sa oddychu a prípravy týka.

Sninčania majú v nohách stredajší Slovnaft cup vo Svite spojený s cestovaním, kým Stropkov sa mohol nerušene pripravovať na zajtrajší zápas, lebo pohárový termín s Dunajskou Stredou má stanovený na stredu 19. augusta.

„Je pravda, že absolvujeme druhý anglický týždeň za sebou a v tomto extrémnom počasí to je riadna hráčska záťaž. Sme amatéri, trénujeme raz denne, snažíme sa však tréningovo vyťažených hráčov šetriť, uvidíme, ako to bude vyzerať v zápase,“ poznamenal tréner MFK Snina.

Lídra poraziť

Stropkovčania začali sezónu vo veľkom štýle. Doma porazili Moldavu n/B. (4:0), vyhrali hladko v Giraltovciach (3:0) a naposledy doma síce tesne, ale predsa získali tri body s Vyšným Opátskym (2:1).

Aktuálne teda sú na čele treťoligového pelotónu.

„Hostíme lídra súťaže a to je pre nás výzva. Ako mužstvá sa poznáme, v kádri nášho súpera prebehli menšie zmeny. So Stropkovom to boli stále dobré zápasy, uvidíme, ako futbalovú kvalitu na trávniku ovplyvní počasie. Náš cieľ je však nemenný, chceme lídra poraziť a pripraviť mu tak prvú prehru v sezóne,“ dodal František Hanc.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.