Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Na MMM nárast vytrvalcov - evidujú ich 1 280

Sportnet|Publikované 15. júl 2009 o 22:00

Napriek tomu, že svetom hýbe ekonomická kríza, najstarší európsky maratón prežíva najlepšie obdobie. Teda, aspoň čo sa účastníckych čísel týka. O tomto čase sa organizátori Medzinárodného maratónu mieru s takým počtom prihlásených vytrvalcov ešte nestretl

KOŠICE. i.

Záujem strmo rastie

Zaujímavé informácie poskytuje organizátorom mieru ich registračný softwér. K 30. júnu, keď stanovili prvú uzávierku za zvýhodnené štartovné, sa do hlavných kategórií zaregistrovalo celkom 1 152 športovcov, čo je o 67 % viac než v rovnakom období minulého roka.

"V podstate sme to trochu aj očakávali, lebo sme urobili kampaň na znížené štartovné. Ľudia zareagovali veľmi dobre, chceli ušetriť, takže to využili. Napriek tomu sa ani v prvých dvoch júlových týždňoch prihlášky prudko nezastavili. Teraz je otázka, ako to pôjde ďalej. Samozrejme, sme trochu príjemne zaskočení," povedal riaditeľ pretekov Branislav Koniar. Napĺňajú sa tak jeho slová o vlne masovosti. "Až na Viedeň sa v tomto smere ani jeden z európskych maratónov neprepadol. Podstatné sú najbližšie týždne počas dvoch prázdninových mesiacov."

Hranica 4 000 by mala padnúť

Hoci sa tento trend veľkého rastu zrejme o niečo pribrzdí, vládne reálny optimizmus prekonať v celkovom počte všetkých kategórií číslo 4 000 účastníkov. "Dnes ho už môžeme považovať temer za reálne a možno ho prekročíme o 10 percent." A to si organizátori nechávajú niektoré motivačné novinky práve na toto horúce leto. "V stredu a vo štvrtok ma čakajú rokovania v Bratislave. Uvidíme, ako sa vydaria. Ak nám vyjde náš zámer, oboznámime s tým verejnosť, aby sme motivovali ďalších ľudí k účasti na MMM."

K včerajšiemu dňu registrovali 1 280 záväzných prihlášok v hlavných kategóriách - maratón 552, polmaratón 603, korčuliari 125. K tomuto účastníckemu číslu sa dá bez problémov prirátať minimálne ďalších 1 500 účastníkov minimaratónu. Táto disciplína v rámci MMM je prakticky každoročne vypredaná. "Vlani sme mali na štarte minimaratónu 1 700 štartujúcich. Zvažujeme, či toto číslo ponecháme, alebo ho ešte zvýšime. Uvidíme, aký bude záujem. Registráciu spustíme 1. septembra a prvé dva týždne bude zvýhodnené štartovné."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.