Na Jahodnej dominovali Lami a Pivovarníková

Sportnet|14. jún 2013 o 00:00

Na jubilejnom 5. ročníku lesného behu Cross Country Jahodná štartovalo rekordných 124 pretekárov, z toho 105 bežcov a 19 chodcov.

KOŠICE. Na jubilejnom 5. ročníku lesného behu „Cross Country Jahodná“ štartovalo rekordných 124 pretekárov, z toho 105 bežcov a 19 chodcov. Dve trate medzi Jahodnou a Kamenným hrbom boli pekným krosom, keď najmä v lúčnatej časti boli značne rozmočené.

Na dlhšej 21 km trati zvíťazil Michal Lami (Jump sport Košice) za 1:20:33 h. pred Jozefom Szabom (Exisport Košice) za 1:21:40 h. a tretí finišoval Richard Zvolánek (Košice) za 1:21:58 h. Z tria štartujúcich žien dominovala Mária Pivovarníková (BK Stará Ľubovňa) za 1:50:49 h. s vyše 10-minútovým náskokom pred Mariou Prokipčákovou (Behnaboso) a tretia dobehla Judit Csómosová (čiga-biga team).

Na 11 km trati si miesta na stupňoch víťazov vybojovali: muži: 1. Patrik Vyšňovský (ATU Košice) 42:54 min. 2. Lukáš Nemčík (LK Metropol Košice), 3. Rudolf Verba (BK Steel Košice), ženy: 1. Romana Gajdošová (TJ Obalservis Košice) 48:12 min., 2. Lenka Kukurová (Nereus Žilina), 3. Annamária Sándorová (KOB ATU Košice).

V chodeckej súťaži Nordic Walking na 11 km trati bez rozdielu veku i pohlavia vyhral Peter Major za 1:26:04 h. pred Antonom Onderom (KOB Metropol Košice) za 1:27:02 h. a tretia skončila Edita Nagyová (Košice) za 1:31:17 h.