Kei Nišikori (vľavo) a Andy Murray.
Kei Nišikori (vľavo) a Andy Murray. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. nov 2016 o 19:10

V druhom stretnutí bol úspešnejší Stan Wawrinka, ktorý vyhral nad Čiličom.

LONDÝN. Britský tenista Andy Murray zvíťazil v stredu na Turnaji majstrov v Londýne po tuhom boji nad Japoncom Keiom Nišikorim.

V dramatickom zápase v londýnskej O2 aréne zdolal prvý hráč sveta ázijského súpera za 3:21 hodiny v troch setoch 6:7 (9), 6:4 a 6:4.

Turnaj majstrov v Londýne:

Skupina Johna McEnroea:

Andy Murray (1-V.Brit.) - Kei Nišikori (5-Jap.)

6:7 (9), 6:4, 6:4

/za 201 minút/

Stan Wawrinka (Švaj.-3) - Marin Čilič (Chor.-7)

7:6 (3), 7:6 (3)

/za 119 minút/

Vo večernom zápase v rovnakej skupine Švajčiar Stan Wawrinka zdolal Chorváta Marina Čiliča za 119 minút 7:6 (3), 7:6 (3). Tento výsledok znamená, že všetci okrem Čiliča ešte majú nádej na prienik do semifinále.

Ak by vyhral Čilič, Murray by mal už istú účasť v semifinále.

V súboji dvoch víťazných hráčov z prvých stretnutí, keď Murray zdolal Čiliča, resp. Nišikori Wawrinku vždy v dvoch setoch, sa hral v prvom sete úplne vyrovnaný tenis.

Dvadsaťdeväťročný Škót a o tri roky mladší Japonec nastúpili v ich desiatom vzájomnom súboji, v ktorom sa zrodilo ôsme víťazstvo Murrayho.

Ten zvládol aj druhý zápas v pozícii svetovej jednotky, na ktorej po parížskom turnaji série Masters vystriedal Srba Novaka Djokoviča.

"Tvrdo som bojoval, Kei ma donútil veľa nabehať. Prvé podanie mi príliš nešlo. Zápas bol plný dlhých výmen, som rád, že som to zvládol. Bola tu skvelá kulisa, preto som do toho dával všetko. Už sme toho v tejto sezóne dosť nahrali, v stredu to bolo veľmi dlhé, ale verím, že si tu ešte zahrám tri zápasy," povedal Murray po najdlhšom zápase histórie Turnaja majstrov v rozhovore priamo na kurte.

Tabuľka
1.Murray2204:130:204
2.Nišikori2113:227:232
3.Wawrinka2112:219:242
4.Čilič2020:417:260

Momentálne ťahá sériu 21 víťazných duelov.

Účasť medzi elitným kvartetom má doteraz istú len Djokovič, ktorý v skupine Ivana Lendla vyhral oba zápasy.