Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Murray ako tréner Los Angeles Kings skončil

Terry Murray (Autor: SITA/AP)
SITA|13. dec 2011 o 09:19

Generálny manažér klubu hokejovej NHL Los Angeles Kings Dean Lombardi stratil trpezlivosť s výsledkami mužstva a odvolal trénera Terryho Murrayho.

LOS ANGELES. Ten síce "kráľov" po osemročnom pôste dvakrát v rade priviedol do play-off, ale začiatok sezóny mu nevyšiel, z 29 zápasov vyhrali jeho zverenci 13, v riadnom čase prehrali 12-krát, po predĺžení alebo samostatných nájazdoch štyri razy. Momentálne ťahajú šnúru štyroch prehier v rade. Navyše ich čaká séria štyroch duelov na ihriskách súperov, začnú ju v utorok v Bostone. Roly hlavného kouča sa dočasne ujme doterajší asistent John Stevens.

"Nehrali sme tak, ako sa od tohto tímu očakávalo. Domáca prehra s Dallasom bola poslednou kvapkou. Smerovanie klubu treba neustále vyhodnocovať. Nedá sa povedať, že by to bola otázka jedného nevydareného zápasu. Ide o súčasť budovania," komentoval Lombardi. Kings majú najnižší priemer 2,24 streleného gólu v súťaži, v ostatných ôsmich zápasoch skórovali iba 13-krát.

Lombardi sa po odvolaní trénera stretol s hráčmi a varoval ich. "Odkaz je taký, že každý z nich je nahraditeľný. Žiaľ, ako prvý musel zaplatiť tréner. Ale aby nebol nik na omyle, oni sú tí, ktorí nesú zodpovednosť za to, čo sa stalo," dodal generálny manažér predposledného mužstva Pacifickej divízie.

Murray sa "kráľov" ujal v roku 2008, výpoveď dostal v čase, keď mu k 500. víťazstvu v kariére chýbal jeden zápis. Pôsobil vo Philadelphii, Floride a Washingtone. Je piatym odvolaným trénerom v tejto sezóne NHL, pred ním predčasne skončili Davis

Payne v St. Louis, Paul Maurice v Caroline, Bruce Boudreau vo Washingtone a Randy Carlyle v Anaheime.

Súvisiace články