Gelle s Botekom postúpili do semifinále MS, darilo sa aj Mládkovej či Valovej

Peter Gelle a Adam Botek obsadili štvrté miesto na ME v Belehrade.
Peter Gelle a Adam Botek obsadili štvrté miesto na ME v Belehrade. (Autor: SME - Tibor Somogyi)
SITA|23. aug 2018 o 11:43

Vo štvrtok sa začali súťaže na svetovom šampionáte v Portugalsku.

MONTEMOR-O-VELHO. Slovenský dvojkajak Mariana Petrušová, Martina Gogolová nepostúpil na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v portugalskom Montemor-o-Velho do finále v šprinte na 200 metrov. S

lovenky predpoludním skončili v druhej rozjazde ôsme a kvalifikovali sa do popoludňajšieho semifinále, v ňom však obsadili 9. priečku a medzi finalistkami budú chýbať.

Petrušová s Gogolovou štartovali aj na 500 m a tam postúpili do piatkového semifinále.

Slovenská kajakárka Ivana Mládková.
Slovenská kajakárka Ivana Mládková. (Autor: Peter Bende)

Dvojkajak Peter Gelle, Adam Botek sa na kilometrovej trati kvalifikoval do semifinále. O prienik do finále budú Gelle s Botekom bojovať v piatok predpoludním.

Postúpili aj ďalší - Ivana Mládková na 500 m v K1, Lucia Valová medzi ženami či Matej Rusnák medzi mužmi na rovnakej trati v C1, Rusnák aj na kilometri. Gabriela Ladičová uspela na 200 m v C1.

Nepochodil iba Martin Jankovec, ktorý na kilometri skončil medzi kajakármi v II. rozjazde na 8. mieste a v semifinále sa nepredstaví.