Česko prichádza o bojovníka v svetovej organizácii. Dvořák v UFC skončil

David Dvořák.
David Dvořák. (Zdroj: MMAJunkie)
SvetMMA|3. júl 2024 o 10:30

Po šiestich zápasoch organizáciu opúšťa.

HRADEC KRÁLOVÉ. Český bojovník David Dvořák už viac nie je súčasťou UFC. Koniec v prestížnej organizácii zmiešaných bojových umení oznámil na sociálnych sieťach.

„Je to pravda, je to oficiálne. Pre mňa to bola obrovská skúsenosť, bol som tam nejakého štyri a pol roka, mám za sebou šesť bitiek, tri výhry, tri bodové prehry.

Užili sme si tam množstvo dobrodružstva, množstvo ciest, výhry, prehry, veľa radosti aj sklamanie, proste všetko toto tam bolo a teraz už začne zase nejaká nová cesta, na ktorú sa strašne moc teším,“ uviedol David Dvořák.

Český bojovník ozrejmil aj dôvod, prečo v UFC končí. Organizácia mu aj napriek zraneniu ponúkala zápasy. „Posielali mi niekoľko termínov na zápasy, bez toho, aby brali do úvahy môj zdravotný stav a ďalšie okolnosti.

Po dlhých debatách s manažérom Patrikom Kinclom sme sa rozhodli, že je na čase ísť ďalej, rozviazali sme zmluvu a vydali sa vlastnou cestou.“

S kariérou však Dvořák nekončí a aj naďalej bude pokračovať v zápasoch v klietke. Zatiaľ ale nie je jasné, kam konkrétne zamieri.

„Verím, že si moje zápasy užívate a budete užívať aj naďalej, pretože chcem zápasiť ešte veľa rokov. Doliečim všetky boliestky a vrátim sa vo veľkom štýle. Možno sa raz vrátim do UFC, ale zatiaľ plánujem iné veci,“ dodal český bojovník.

David Dvořák mal raketový vstup do UFC, keď vyhral prvé tri zápasy a dostal sa do TOP 10 najlepších muších váh.

Potom však prišli tri bodové prehry v rade a zranenie, kvôli ktorému už viac ako rok v MMA nezápasil.

Nachádzate sa tu:
Domov»MMA»Česko prichádza o bojovníka v svetovej organizácii. Dvořák v UFC skončil