Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Mlynarovičov premiérový popradský zásah

Sportnet|Publikované 11. mar 2009 o 00:00

V PIATOK V NITRE PÔJDE O VŠETKOLen štyri zápasy v popradskom drese potreboval hokejista Samuel Mlynarovič na to, aby zaznamenal svoj premiérový

V PIATOK V NITRE PÔJDE O VŠETKO

Len štyri zápasy v popradskom drese potreboval hokejista Samuel Mlynarovič na to, aby zaznamenal svoj premiérový seniorský extraligový gól za "kamzíkov". Talentovaný útočník sa presadil v ostatnom stretnutí proti Kežmarku, keď svojím gólom znižoval v polovici tretej tretiny na 3:4 a naštartoval tak svoj tím k dokonalému obratu (5:4).

POPRAD. Ešte iba 18-ročný krídelník debutoval v seniorskom mužstve Popradu 6. januára v zápase proti Liptovskému Mikulášu. Potom ho tréner HK Orange 20 Štefan Mikeš stiahol do reprezentačného družstva Slovenska, v ktorom odohral desať duelov s bilanciou tri góly a jedna asistencia. V dôležitom súboji s Kežmarkom sa výraznou mierou podpísal pod zisk cenných troch bodov.

"Dve tretiny sme sa trápili, šťastie sa od nás odkláňalo. Všetky puky sa odrážali na hokejky Kežmarčanov. V kabíne sme si povedali, že musíme hrať svoj hokej a do poslednej tretiny sme nastúpili s tým, že už nemáme čo stratiť. Priklonili sme si šťastie na svoju stranu a troma gólmi sa nám podarilo otočiť skóre. Do bodky sme splnili to, čo sme si povedali. Myslím si, že sme potešili aj diváka, ktorý si našiel cestu na štadión a nakoniec neľutoval. Verím, že nás ľudia prídu povzbudiť aj v nasledujúcom zápase," povedal nám S. Mlynarovič, ktorý v ruke pevne držal puk, ktorý si, samozrejme, zobral na pamiatku.

Cenný zásah do čierneho

"Dal som síce tri góly aj za dvadsiatku, ale tento má predsa len väčšiu cenu. Aj preto, že som ním naštartoval naše mužstvo, ktorému sa následne podaril dokonalý obrat v zápase," zdôraznil šťastný strelec.

Štatistiky idú bokom

Prvoradou úlohou "mladých pušiek" je počas svojho striedania ubrániť súperovu formáciu a neinkasovať. Ak pridajú plusový bod za gól či asistenciu, je to čosi navyše.

"Teraz už idú osobné štatistiky bokom. My potrebujeme body, aby sme sa vyhli baráži. Je jedno, kto skóruje, nehrá sa ani na krásu, ale iba na body," pripomenul popradský mladík.

Vojna sa ešte neskončila

V piatok sa Popradčania predstavia v Nitre, ktorá je v tabuľke len dva body za nimi, a keďže v hre ostáva už len deväť bodov (tri zápasy), obom tímom pôjde prakticky o všetko.

"Bude to tam ťažké, ale každý zápas sa začína za stavu 0:0. Urobíme všetko preto, aby sme vyhrali. Hokej je o chybách a ja dúfam, že ich urobíme menej a budeme úspešní," dodal S. Mlynarovič.

RICHARD HUDEČEK

Súvisiace články