Miller vyhral doma zjazd a ukončil takmer 4-ročné suchoty

Bode Miller
Bode Miller (Autor: SITA/AP)
TASR|2. dec 2011 o 20:46

Americký lyžiar Bode Miller vyhral v piatok zjazd Svetového pohára na domácom svahu v Beaver Creek.

Bode Miller slávil už svoj 33. triumf kariéry.

BEAVER CREEK. Víťazom piatkového zjazdu v rámci seriálu Svetového pohára alpských lyžiarov sa v americkom stredisku Beaver Creek stal domáci reprezentant Bode Miller.

Tridsaťštyriročný pretekár dosiahol už svoj ôsmy triumf v zjazde v kariére, celkovo má na konte už 33 prvenstiev v SP. Miller sa v tejto kĺzavej disciplíne presadil opäť po viac ako dvoch rokoch, keď naposledy vyhral zjazd v nórskom Kvitfjelli v marci 2008.

Na 2729 m dlhej trati triumfoval Miller s náskokom 4 stotín sekundy pred Švajčiarom Beatom Feuzom, ktorý je po druhom zjazde tejto sezóny lídrom hodnotenia tejto disciplíny. Tretí skončil Rakúšan Klaus Kröll.

Pre Millera je to už tretie prvenstvo v stredisku Beaver Creek, predtým zvíťazil v decembri 2006 v zjazde a rok predtým v obrovskom slalome. Lídra hodnotenia SP o veľký krištáľový glóbus Didiera Cuchea zo Švajčiarska klasifikovali na 9. mieste.

V sobotu je na programe v Beaver Creeku disciplína super G.

ico

Výsledky - SP v zjazdovom lyžovaní mužov v Beaver Creek:

Zjazd: 1. Bode Miller (USA) 1:43,82 min, 2. Beat Feuz (Švaj.) +0,04 s, 3. Klaus Kröll (Rak.) +0,14, 4. Johan Clarey (Fr.) +0,78, 5. Aksel Lund Svindal (Nór.) +0,96, 6. Yannick Bertrand (Fr.) +0,98, 7. Peter Fill (Tal.) +1,00, 8. Georg Streitberger (Rak.) +1,07, 9. Didier Cuche (Švaj.) +1,08, 10. Hannes Reichelt (Rak.) +1,14.

Poradie SP v zjazde (po druhých pretekoch): 1. Beat Feuz 160 bodov, 2. Didier Cuche (obaja Švaj.) a Bode Miller (USA) po 129, 4. Klaus Kröll (Rak.) 105, 5. Johan Clarey (Fr.) 90, 6. Hannes Reichelt (Rak.) 86, 7. Aksel Lund Svindal (Nór.) 63, 8. Georg Streitberger (Rak.) 58, 9. Yannick Bertrand (Fr.) 56, 10. Romed Baumann (Rak.) 50.

Poradie SP (po štvrtých pretekoch): 1. Didier Cuche (Švaj.) 209 bodov, 2. Bode Miller (USA) 187, 3. Aksel Lund Svindal (Nór.) 185, 4. Beat Feuz (Švaj.) 171, 5. Klaus Kröll (Rak.) 150, 6. Hannes Reichelt (Rak.) 121, 7. Johan Clarey (Fr.) 116, 8. Ted Ligety (USA) 109, 9. Adrien Théaux (Fr.) 100, 10. Jan Hudec (Kan.) 87.