Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Michalovce nemajú čo stratiť, v D. Kubíne chcú prekvapiť

Sportnet|Publikované 10. feb 2009 o 23:00

Hokejistov Dukly čakajú dnes a zajtra prvé zápasy série play-off. Mužstvo uvažuje, že sa prestane holiť.MICHALOVCE. Vytúžený postup michalovských

Hokejistov Dukly čakajú dnes a zajtra prvé zápasy série play-off. Mužstvo uvažuje, že sa prestane holiť.

MICHALOVCE. Vytúžený postup michalovských hokejistov do play-off je realitou, ktorá sa síce potvrdila až v poslednom kole základnej časti, ale s o to väčšou chuťou do vyraďovacej fázy Dukla nastúpi. Jej súperom bude piaty tím po základnej časti Dolný Kubín, na ktorého ľade odohrá nováčik prvé dva zápasy série. Prvý je na programe dnes o 17.30 hod., druhý zajtra na rovnakom mieste a v rovnakom čase.

Jeden cieľ už splnili

Najproduktívnejším hráčom Michaloviec v základnej časti bol útočník Juraj Minčák. V 43 zápasoch si pripísal na konto 42 kanadských bodov za 22 gólov a 20 asistencií. Paradoxné je, že v závere základnej časti priveľmi nebodoval, a to aj napriek tomu, že mal po prípadnom strelení gólu prichystanú špeciálnu choreografiu. "Pred čosi vyše týždňom sa mi narodil syn Juraj a uvažoval som nad tým, že po góle predvediem smerom k tribúnam gesto á la futbalista Bebeto, ktorý napodobňujúc kolísku pozdravil svojho syna. Odkedy som otcom, som však žiadny gól nedal, takže z toho zišlo, ale hádam mi to začne sypať v play-off," pousmial sa útočník prvej michalovskej formácie, ktorý na margo súbojov s Dolným Kubínom povedal: "Prvý hlavný cieľ, a to postup do play-off, sme už splnili. Teraz už nemáme čo stratiť, môžeme akurát prekvapiť. Naším cieľom je v Dolnom Kubíne aspoň raz vyhrať, aby sa v Michalovciach hral play-off hokej nielen v nedeľu, ale aj v pondelok," zaprial 24-ročný hokejista.

Nie sú bez šancí

Keď si vezmeme do úvahy, že Michalovce mali v základnej časti práve s Dolným Kubínom vari najpriaznivejšiu bilanciu spomedzi všetkých tímov prvej ligy, zvádza to k pozitívnej nálade v Dukle. "Paradoxné však je, že trikrát sme nad nimi vyhrali, keď hrali s tým najlepším, čo v tejto sezóne mali, teda so skúsenými Rovniankom, Tarageľom či Mravcom. Keď sa po novom roku o tieto opory oslabili, prehrali sme tam 2:4. Hokej je nevyspytateľný, ale rozhodne sa s nimi dá hrať," doplnil J. Minčák.

Nebudú sa holiť?

V Michalovciach je výborná partia, nuž nás zaujímalo, čo v kádri Dukly vymysleli, aby dali aj navonok najavo, že v rozhodujúcej fáze súťaže držia spolu? "Hneď po nedeľňajšom stretnutí v Piešťanoch v šatni zaznelo, že by sme sa mali prestať holiť, až kým nevypadneme. Len nebolo jasne určené, či hneď po tomto zápase, alebo až od série s Dolným Kubínom. Ja som sa pre istotu oholil už v pondelok, pretože som vyzeral hrozne," úsmevne zakončil debatu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.