Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

MFK Zemplín odštartoval s viacerými novicmi

Nová a staronová tvár v MFK Zemplín Gólman Tomáš Jenčo (vľavo) a tréner brankárov Peter Pillár. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 14. jún 2012 o 22:00

Vracajú sa Vanák a Pillár, ten už ako tréner brankárov. Na skúške sú traja legionári, pätica hráčov mužstvo opustila.MICHALOVCE. Po vyše dvojtýždňových dovolenkách sa v stredu popoludní zišli na úvodnom tréningu pred novou sezónou futbalisti druholigového MFK Zemplín Michalovce.

Už tradične sa nielen v kádri, ale aj v realizačnom kádri udialo niekoľko zmien. Michalovčania si naplánovali šesť prípravných stretnutí, prvý odohrajú v poľskom Nowom Saczi.

Na prvom tréningu, ktorý hráči absolvovali na ihrisku v Topoľanoch, sa zišlo týchto 14 futbalistov: brankári Bréda a Jenčo a hráči do poľa Ruskovský, Krmpotič, Kunca, Jurčo, Kovaľ, Špilár, Gamkrelidze, Danko, Podhorin, Immorlano, Sanchez a Garel.

Včera sa k mužstvu pripojil navrátilec z hosťovania v Považskej Bystrici Vanák. Netrénovali zranení Jakubčo, Dargaj a Brudňak, ani kvarteto hráčov, ktorí v stredu nastúpili za B-mužstvo Forgáč, Mihok, Regáli a Jacko. Neskôr by mal pribudnúť aj Hruška

„Z vlaňajšieho kádra chýbali P. Le Giang, Škvarka, A. Ceesay, Rák a Uškovič, ktorým skončili hosťovania a k ich predĺženiu nedošlo,“ prezradil nám predseda predstavenstva MFK Zemplín Igor Šoltinský. Otázne je zotrvanie dvojice Hořava – Waseem, ktorí sa zatiaľ do prípravy nezapojili.

Nové tváre

Okrem Michala Vanáka, ktorý sa do Michaloviec vracia po polročnej pauze, mal kormidelník tímu Albert Rusnák k dispozícii aj ďalšie nové tváre.

Zo Stropkova prichádza 23-ročný brankár Tomáš Jenčo, ktorý naposledy pôsobil v Petržalke, a z českej Viktorie Žižkov 26-ročný útočník Pavol Jurčo. Pribudla aj trojica legionárov, dvaja Španieli Manuel Jesus Grondona Sanchez (19-ročný útočník) a Francesco Immorlano (20-ročný ľavý záložník) z RCD Mallorca a Francúz Kevin Garel (23-ročný stredopoliar) z Toulouse.

„S Jenčom aj Jurčom sme prakticky dohodnutí, spomínaní legionári sú tu zatiaľ na skúške. Dnes sa k mužstvu pripojí 21-ročný útočník Michal Hamuľák z Vranova nad Topľou a v pondelok 26-ročný stredopoliar Peter Ďurica zo Žižkova, ktorý v jari hrával za Rimavskú Sobotu,“ uviedol šéf michalovského klubu.

Vracia sa Pillár

Jedna zmena sa udiala aj v realizačnom tíme, keď doterajšieho trénera brankárov Bogdana Stefanoviča nahradil Peter Pillár, ktorý prichádza do známeho prostredia, keďže ešte v jeseni 2010 za MFK Zemplín chytával.

Michalovčania odohrajú do začiatku novej sezóny šesť prípravných duelov. Úvodný o týždeň v sobotu v poľskom Nowom Saczi, nasledovať bude zápas v Rimavskej Sobote (27. 6.), doma s Moldavou (30. 6.) a Bardejovom (4. 7.), v Prešove (7. 7.) a domáca generálka s košickou Lokomotívou (14. 7.).

„Zajtra by sme mali odohrať modelované stretnutie medzi sebou, kde uvidím v akcii všetkých hráčov. Príprava bude prebiehať iba v domácich podmienkach, žiadne sústredenie v pláne nemáme,“ dodal na záver tréner Albert Rusnák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.