Honduraský brankár Noel Valladares.
Honduraský brankár Noel Valladares. (Autor: SITA/AP)
TASR|12. okt 2013 o 10:50

Hondurasu stačí v poslednom dueli na Jamajke aj nerozhodný výsledok.

KANSAS CITY. Vďaka pozoruhodnému gólu Raula Jimeneza z 85. minúty zvíťazilo Mexiko v zápase kvalifikácie MS 2014 nad Panamou 2:1 a naďalej zostáva v hre o postup na svetový šampionát.

Lepšie je však na tom v zóne CONCACAF Honduras, ktorý po výhre 1:0 nad Kostarikou pôjde v najhoršom prípade do baráže a preto už v krajine prepukli národné oslavy.

V Mexico City to už vyzeralo, že si Panama odvezie bod za remízu 1:1. Lenže päť minút pred koncom si na hranici šestnástky bleskovo zdvihol loptu do vzduchu Jimenez a jeho učebnicové "nožníčky" skočili za chrbtom bezmocného brankára Jaime Peneda.

Mexiko, ktorému hrozí prvá neúčasť na MS od roku 1990, potrebuje získať bod na definitívnu účasť v baráži proti kvalifikantovi z oceánie, ktorým je Nový Zéland.

Posledný kvalifikačný duel hrá Mexiko v Kostarike, ktorá má už istý postup spoločne s USA.

Popri USA a Kostarike je na tom najlepšie Honduras. Ten má všetko vo vlastných rukách a v poslednom kvalifikačnom dueli mu na Jamajke na postup stačí aj nerozhodný výsledok.

V zápase proti Kostarike rozhodol o výhre Hondurasu na Olympijskom štadióne v San Pedro Sula útočník Jerry Bengtso. Následne prepukli bujaré oslavy športového úspechu, takže na zaplnených uliciach v Tegucigalpe a San Pedro začali dominovať modro-biele vlajky a transparenty.

K nadšenému davu sa pridal aj prezident Hondurasu Porfirio Lobo: "Chcem pogratulovať chlapcom z národného tímu za ich dnešné víťazstvo. Dokázali, že Honduras dokáže vyhrať aj veľké zápasy. Nech dlho žije Honduras!."