Mexiko na Gold Cupe rozdrvilo Kubu, Peralta strelil hetrik

Mexičan Hector Herrera (vpravo) sa vo vzduchu pokúša sklepnúť loptu niekomu zo svojich spoluhráčov pred brániacim Jorge Luisom Corralesom z Kuby. (Autor: SITA)
SITA|10. júl 2015 o 07:19

Na Gold Cupe sú so šiestimi celkovými triumfami rekordérmi. Hráči Mexika začali kontinentálny šampionát aj tento rok úspešne. Kubu deklasovali 6:0.

CHICAGO. Mexičania vo svojom úvodnom vystúpení na futbalovom šampionáte Severnej a Strednej Ameriky a karibskej zóny Gold Cupe potvrdili úlohu vysokého favorita. Kubu zdolali 6:0 (4:0).

Na štadióne Soldiers Field v Chicagu dosiahol tri góly Oribe Peralta. Po jednom presnom zásahu pridali Carlos Vela, Carlos Guardado a Giovanni Dos Santos.

Zostrih zo zápasu medzi Mexikom a Kubou.

O mexickej suverenite svedčí aj pomer striel na bránku - 18:1. Hráči Mexika sú so šiesti celkovými triumfami rekordérmi Gold Cupu.

Kubánci pricestovali do USA bez šiestich futbalistov širšieho kádra, ktorí mali problémy s vízami. Keilen García sa v stredu dokonca odpojil od tímu - odvtedy o ňom nemajú informácie.

Hrdinom Mexika bol strelec hetriku Oribe Peralta. FOTO - SITA/AP.

V druhom štvrtkovom súboji C-skupiny hráči Trinidadu a Tobaga zvíťazili nad Guatemalou 3:1 (3:0). O svojom víťazstve rozhodli v rozpätí pätnástich minút prvého polčasu.

Tri góly dosiahli Sheldon Bateau, Cordell Cato a Joevin Jones. Po prestávke v 62. minúte znížil na konečných 1:3 Carlos Ruiz.

Zostrih zo zápasu medzi Trinidadom a Tobagom a Guatemalou.

GOLD CUP - C-skupina:

Mexiko - Kuba 6:0 (4:0)

Góly: 17., 37. a 62. Peralta, 22. Vela, 44. Guardado, 75. Dos Santos, 54 126 divákov

Trinidad a Tobago - Guatemala 3:1 (3:0)

Góly: 11. Bateau, 14. Cato, 25. Joevin Jones - 62. Ruiz

1. Mexiko 1 1 6:0 3 b
2. Trinidad a Tobago 1 1 3:1 3 b
3. Guatemala 1 1 1:3 0 b
4. Kuba 1 1 0:6 0 b

Domov»Futbal»Reprezentácie»Mexiko na Gold Cupe rozdrvilo Kubu, Peralta strelil hetrik