Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Messiho rodné mesto ponúka fanúšikom cestu do Leovho detstva

Lionel Messi v zápase FC Barcelona - FC Liverpool, semifinále Ligy majstrov 2018/2019. (Autor: TASR/AP)
SITA|9. dec 2019 o 20:59

Rosário pripravilo pre fanúšikov Lionela Messiho prehliadku.

ROSÁRIO. So zaujímavým nápadom prišlo rodné mesto futbalovej hviezdy Lionela Messiho, ponúka záujemcom emocionálny výlet do jeho detstva.

Keď bola argentínska hviezda FC Barcelona malá v skromnom susedstve La Bajady v jeho rodnom Rosáriu, nebol futbal jej hlavnou aktivitou.

Veľa času trávil Messi s kamarátmi bicyklovaním, stavaním bunkrov, hraním sa na schovávačku a občas aj ukradli citróny na džús zo susedovej záhrady.

Tieto príbehy sú súčasťou novinky - prehliadky, ktorou chcú predstavitelia Rosária dokumentovať hrdosť 32-ročného domáceho hrdinu, svetovú superstar a šesťnásobného držiteľa Zlatej lopty pre najlepšieho futbalistu sveta.

Prehliadka je zadarmo a prostredníctvom aplikácie prístupná vo viacerých jazykoch. Fanúšikovia majú počas nej desať zastávok.

"Leo bol normálny a obyčajný ako ostatní ľudia žijúci tu. Keď sme jazdili na bicykloch, tak sme aj padali, oškreli sme sa, robili sme si vodné bomby a potom ich hádzali na autobusy," uviedol Diego Vallejos, jeden z Messiho priateľov z detstva.

"Chceme zdôrazniť, že Leo je produktom mesta, ktoré ponúka mnoho príbehov súvisiacich s futbalovou hviezdou," poznamenal Santiago Valenti z Turistickej agentúry Rosária.

Súvisiace články