Medzi juniormi titul Šipulinovi, Slováci nepresvedčili

SITA|20. feb 2008 o 12:07

NOVÉ MESTO NA MORAVE 20. februára (SITA) - Vo vytrvalostných pretekov juniorov na 15 km na majstrovstvách Európy v biatlone v Novom Meste na Morave si titul vybojoval 20-ročný Rus Anton Šipulin. Trojnásobný ...

NOVÉ MESTO NA MORAVE 20. februára (SITA) - Vo vytrvalostných pretekov juniorov na 15 km na majstrovstvách Európy v biatlone v Novom Meste na Morave si titul vybojoval 20-ročný Rus Anton Šipulin. Trojnásobný zlatý medailista z tohtoročného juniorského svetového šampionátu v nemeckom Ruhpoldingu zvíťazil suverénnym spôsobom, na ceste za jeho druhým zlatom z kontinentálnych majstrovstiev v kariére ho nezastavili ani dva chybné výstrely - po jednom na druhej a štvrtej položke v stoji, za ktoré sa mu k času prirátali dve trestné minúty. Striebro si vybojoval Bulhar Krasimir Anev, bronz patrí Danielovi Salvenmoserovi z Rakúska. Slováci sa nepresadili. Najlepším v 78-člennom štartovom poli (preteky dokončilo 76 pretekárov) bol Martin Otčenáš, ktorý s vyše osemminútovým odstupom na víťazného Šipulina skončil na 35. mieste. Ďalší traja slovenskí biatlonisti figurovali vo výsledkovej listiny v druhej polovici šiestej desiatky - Tomáš Hasilla obsadil 55. priečku, Norberta Gröneho klasifikovali na 58. pozícii a Michal Lepieš uzatváral šesťdesiatku.

Popoludní sú v Novom Meste na Morave na programe vytrvalostné preteky žien (začiatok o 13.00 h) a junioriek (14.20 h).

Výsledky - vytrvalostné preteky - juniori - 15 km:

1. Anton Šipulin (Rus.) 43:27,0 min (2 trestné minúty), 2. Krasimir Anev (Bulh.) +35,1 s (1), 3. Daniel Salvenmoser (Rak.) +1:55,8 (3), ... 35. Martin Otčenáš +8:07,0 (7), 55. Tomáš Hasilla +11:31,9 (7), 58. Norbert Gröne +12:08,3 (10), 60. Michal Lepieš (všetci SR) +12:46,7 (10)