Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Matúš Paločko si premiérový hetrik vychutnal

Takto načal hetrik. Paločko strieľa svoj prvý včerajší gól. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 2. nov 2014 o 23:00

Jedného hrdinu malo včerajšie stretnutie 20. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi Popradom a Žilinou.

Bol ním útočník kamzíkov Matúš Paločko, ktorý premiérovým extraligovým hetrikom medzi seniormi výrazne prispel k jasnému víťazstvu domácich 6:2. K trom gólom navyše pridal aj jednu asistenciu.

POPRAD. Okrem neho sa do streleckej listiny zapísali zo strany Popradčanov aj dvaja obrancovia Radoslav Suchý a Jakub Makovský, ako aj kapitán Arne Kroták, ktorý uzavrel skóre z trestného strieľania.

Gólové predstavenie Matúša Paločka sa začalo v 11. minúte, keď mu puk ako na zlatom podnose naservíroval Kroták.

Druhý presný zásah strelil Paločko v 22. minúte, keď šikovne vypichol puk jednému zo Žilinčanov na útočnej modrej čiare a chladnokrvne prekonal Križana. Tento jeho gól bol napokon aj víťazným. Svoj hetrik zavŕšil v 36. minúte po akcii celého útoku.

Strelec ďakoval spoluhráčom

„Som rád, že sa mi takýmto spôsobom podarilo pomôcť mužstvu. Tri góly ma, samozrejme, tešia, ale hlavné je, že sme získali tri body. Verím, že v takýchto výkonoch budeme pokračovať aj po reprezentačnej prestávke. Na tento zápas som sa pripravoval ako na každý iný, nič nenasvedčovalo tomu, že by sa mi mohlo podariť streliť tri góly. Pri prvom góle mi to Arne naservíroval ozaj parádne. Druhý som si vybojoval sám, keď som vypichol puk a na tretí už ani presne neviem, kto mi to prihrával. Vyšlo mi prakticky všetko, na čo som siahol. Ďakujem spoluhráčom, ktorí mi pomohli, bez nich by to nešlo,“ radoval sa hrdina včerajšieho súboja. Na svoj prvý veľký hetrik určite tak skoro nezabudne.

„Som šťastný, bola pre mňa česť, keď som si po zápase mohol vychutnať radosť spoločne s fanúšikmi. Hralo sa nám super, vyhrávame a vtedy sa hrá dobre celému mužstvu,“ prezradil recept na úspech Matúš Paločko.

Prestávka im príde vhod

Popradčania si pred reprezentačnou prestávkou poistili druhé miesto v tabuľke a pár dní oddychu im teraz príde vhod.

„Myslím si, že celému mužstvu padne pauza vhod, lebo sme mali dosť náročné zápasy. Počas voľných dní si oddýchneme, trochu sa odreagujeme i potrénujeme,“ zdôraznil Paločko, ktorý má na svojom konte už dvanásť gólov, iba o jeden menej ako najlepší strelec Popradčanov Lukáš Hvila.

„Snažím sa pomôcť mužstvu, nesnažím sa vymýšľať, ale strieľať na bránu. Verím, že nám to naďalej pôjde a že Poprad dostaneme v tejto sezóne vysoko,“ uzavrel Matúš Paločko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.