Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Maťaš nasúkal Levoči štyri kúsky

Martin Maťaš (vpravo) proti Levoči strelecky explodoval. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 21. aug 2013 o 22:00

Predstavením jedného muža by sa dalo nazvať stretnutie šiestej ligy Podtatranskej medzi Spišskou Belou a Levočou.

Domáci vyhrali presvedčivo 5:0, pričom štyri góly zaznamenal ich kanonier Martin Maťaš.

SPIŠSKÁ BELÁ. Beľania po remíze 3:3 v Tepličke v úvodnom kole neponechali na vlastnom ihrisku nič na náhodu. Levočanov prevýšili po všetkých herných činnostiach, pričom strelecky explodoval spomínaný Maťaš.

„Je to skúsený hráč a svojím prístupom to ukázal aj na ihrisku. Vytvorili sme si v tomto zápase množstvo šancí a Martin ich dokázal úspešne zakončiť. Pritom bolo otázne, či vôbec nastúpi, lebo mal zdravotné problémy. Počas stretnutia sa mu navyše objavilo svalové zranenie,“ povedal na margo famózneho výkonu svojho zverenca tréner MŠK Slavoj Spišská Belá Ján Kleščík.

Tento pozoruhodný kúsok mu, samozrejme, jeho spoluhráči v šatni spočítali. „Určite áno, chlapci v kabíne majú určité stanovy. Niečo ho to stojí, no určite je rád, že mohol takto pomôcť svojmu materskému klubu,“ poznamenal Kleščík.

V Tepličke stratili dva body

Po úvodných dvoch kolách majú Beľania na svojom konte štyri body. „V Tepličke sme prišli o dva body. Dá sa povedať, že sme ich darovali domácim, ktorí po futbalovej stránke boli veľmi slabí. V ostatnom zápase to potvrdil náš najbližší súper z Kravian, ktorý tam bodoval naplno. Proti Levoči sme boli lepší, obojstranne kvalitný futbal to bol iba v úvodných 20 minútach. Priebeh duelu sme mali vo svojej réžii,“ bilancoval kouč, ktorý do Spišskej Belej prišiel iba pred začiatkom tejto sezóny.

„Ambície sú určite vyššie, ako boli v uplynulej sezóne. Ja by som ale ostal triezvo pri zemi a pripravoval sa od zápasu k zápasu. Chceme hrať tak, aby sme dosahovali výsledky, s ktorými bude spokojné vedenie, hráči i naši fanúšikovia,“ zdôraznil Kleščík.

V nedeľu sa jeho zverenci predstavia v prestížnom derby súboji na pôde nováčika z Kravian. „Je to prestížny duel, hlavne doma budú Kravany určite ťažkým súperom,“ dodal Kleščík.

Natiahol si sval

Martina Maťaša najviac potešilo to, že svojimi presnými zásahmi pomohol mužstvu k víťazstvu.

„Je to zásluha celého kolektívu. Som rád, že som svoje šance premenil. Nie vždy sa podarí streliť štyri góly, takže som rád, že to vyšlo,“ uviedol Maťaš, ktorý sa v novom klube po príchode z Vysokých Tatier uviedol tak, ako sa na kanoniera patrí.

„Neviem presne, koľko ma to bude stáť v kabíne, ale chalani mi už niečo naznačili. Strelil som gól v prvom zápase, teraz hetrik, takže už to mám aspoň všetko predplatené a mám pokoj,“ s úsmevom konštatoval Maťaš.

Pred zápasom ho pritom trápila viróza a v súboji s Levočou si navyše privodil svalové zranenie.

„Nebol som celkom fit a ešte som si aj natiahol sval, takže je otázne, či nastúpim na najbližší duel v Kravanoch. Skôr asi nie ako áno,“ doplnil Maťaš, ktorý včera oslávil 33. narodeniny.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.