Marek Čech s Portom vyhral Superpohár

Sportnet|21. aug 2006 o 00:00

LEIRIA - Slovenský futbalový obranca FC Porto, úradujúceho portugalskeho majstra, Marek Čech, vyhral Superpohár. Porto si v Leirii poradilo s finalistom uplynulého ročníka Portugalského pohára Vitoriou Setúbal hladko 3:0. Čech nastúpil v základnej jedená

stke Porta a odohral celý zápas.

Po bezgólovom prvom polčase sa favorit ujal vedenia v 53. minúte po akrobatickom kúsku Brazílčana Adriana. V 74. minúte zvýšil náskok Porta Adrianov krajan Anderson. Triumf modro-bielych spečatil v závere zápasu exportnou ďalekonosnou strelou Vierinha.

Porto viedol z lavičky dočasný tréner Rui Barros, na tribúne sledoval zápas nový kouč víťaza Ligy majstrov z roku 2004 Jesualdo Ferreira. Ten v novej ligovej sezóne nahradí na lavičke Holanďana Co Adriaanseho, ktorý rezignoval na svoju funkciu napriek tomu, že s Portom získal double. ( tasr )