Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Marcela spala dobre, komáre hubil brat

Sportnet|25. aug 2004 o 00:00

Tréner Pavol Blaho je známy šprintér v okolí kanálov rýchlostných kanoistov. V jeho závese sa človek rýchlo ocitne aj v priestoroch nad rámec príslušnej akreditácie. Vo vodáckom hangári v Schinias pri regáli so slovenskými loďami gratulovali MARCELE ...

Marcela Erbanová na trati kajakárok na 500 m. ŠTARTFOTO - JÁN SÚKUP

Tréner Pavol Blaho je známy šprintér v okolí kanálov rýchlostných kanoistov. V jeho závese sa človek rýchlo ocitne aj v priestoroch nad rámec príslušnej akreditácie. Vo vodáckom hangári v Schinias pri regáli so slovenskými loďami gratulovali MARCELE ERBANOVEJ (26 r.) členovia komárňanského štvorkajaku, ktorí si po pondelkovom postupe do finále aj včerajší voľný deň vyplnili tréningom. Radosť všetkých bola o to väčšia, že jej priamy postup do finále z prvého miesta v rozjazde nečakali ani silnejší optimisti. Erbanová sa na olympiádu nominovala až dodatočne na voľné miesto kanoistickej federácie po víťazstve na domácom šampionáte na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom. Pri svojej skrinke si šťastná študentka piateho ročníka FTVŠ ofukovala krvavé bodky na predlaktí.

Aj v Schinias sú komáre?

"Neverili by ste, ale viac ako na piešťanskej Sĺňave. Našťastie ma pred nimi celú noc ochraňoval v hotelovej izbe brat Robo. Vďaka jeho neúnavnému lovu som sa výborne vyspala, on vôbec."

Povedali by ste pred pretekmi, že budete prvou rýchlostnou kanoistkou zo Slovenska v histórii, ktorá sa dostane do olympijského finále?

"Skôr pomyslela. Reálne prognózy tomu nenasvedčovali. Ale túžbu som mala poriadnu. A k tomu vo vetre konečne aj kúsok šťastia. Som rada, že drina v hendikepových tréningoch s priateľom Mišom Kolganovom na Sĺňave i sústredenie v Taliansku sa zúročili."

Čo vám povedal Michal pred štartom a v cieli?

"Aby som sa súperiek nebála. Lebo ja celkovo nie som sebavedomý typ. I keď možno niekedy na to nevyzerám (smiech). Po pretekoch ma pochválil stručne, ale silno. Aj tak trénersky. Roky trénujeme v zime spolu bratom Robom na Galilejskom jazere v Izraeli - vďaka Mišovi."

Štart vašej rozjazdy sa podaril až na tretíkrát. Nemali ste nervy?

"Ani nie. Najprv sa vykúpala Poľka Pastuszková. Mala smolu, chúďatko. Určite jej to nepomohlo, stále ju považujem za medailovú ašpirantku. Druhý štart sa opakoval kvôli mne. Vyhýbala som sa tráve vo vode a netrafila som dobre do štartového boxu. Do tretice to vyšlo najlepšie. Zvládla som vietor aj vlny od katamaránov, čo plávali krížom krážom."

Na predchádzajúcej olympiáde v Sydney ste bývali v olympijskej dedine s piešťanskou kamarátkou Martinou Moravcovou. Aj v Aténach?

"Nie, po odchode vodných slalomárov a tenistov zostalo dosť voľných miest. Dve noci som tam strávila sama, pred pretekmi sme sa presťahovali do Schinias. So stravou je to tam horšie, ale ujde to."

Priamy postup vám zabezpečuje dráhu favoritky. Aký máte finálový plán?

"Určite nechcem byť posledná."

Súvisiace články