Romelu Lukaku sa raduje zo svojho gólu.
Romelu Lukaku sa raduje zo svojho gólu. (Autor: TASR/AP)
SITA|15. jan 2018 o 23:14

Favorit zápasu dosiahol pätnáste víťazstvo v sezóne.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru United zvíťazili nad hráčmi Stoke City 3:0 v pondelkovom.stretnutí 23. kola najvyššej anglickej súťaže.

Skóre zápasu otvoril už v 9. minúte Ekvádorčan Antonio Valencia, do prestávky zvýšil vedenie domácich Francúz Anthony Martial. Konečný výsledok na 3:0 pečatil belgický útočník Romelu Lukaku v 72. minúte.

Zverenci trénera Josého Mourinha si pripísali 15. víťazstvo v sezóne a dostali sa na métu 50 bodov. Znamená to, že jeho zverenci na druhom mieste v tabuľke zaostávajú za mestským rivalom Manchestrom City aktuálne o dvanásť bodov.

Hráči Stoke City zostali na osemnástej priečke tabuľke v zostupovom pásme Premier League. Menej bodov ako Stoke majú len West Bromwich a Swansea.