Malák siedmy, biatlonistky štvrté

Sportnet|27. jan 2007 o 00:00

TURÍN. Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Michal Malák obsadil v piatkových pretekoch na 30 km voľnou technikou s hromadným štartom na XXIII. svetovej zimnej univerziáde v talianskom Turíne siedme miesto. V dramatickom finiši si nakoniec zlato ...

TURÍN. Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Michal Malák obsadil v piatkových pretekoch na 30 km voľnou technikou s hromadným štartom na XXIII. svetovej zimnej univerziáde v talianskom Turíne siedme miesto. V dramatickom finiši si nakoniec zlato vybojoval Rus Maxim Vylegžanin. Medzi ženami na 15-kilometrovej trati voľnou technikou s hromadným štartom dobehla Alena Procházková na 15. mieste.

V pretekoch ženských biatlonových štafiet na 3 x 6 km si zlato vybojovalo trio Bieloruska. Slovenky Petra Slezáková, Zuzana Hasillová a Ľubomíra Kalinová netrafili dva terče a skončili na 4. pozícii s odstupom takmer 5 minút na víťazky. V mužskej štafete na 4 x 7,5 km sa presadilo kvarteto Bielorusov v zložení Novikov, Miklaševskij, Percev a Simicov. (sita)

Výsledky - beh na lyžiach, muži, 30 km: 1. Vylegžanin (Rus.) 1:07:55,3 h,... 7. Malák (SR) +18,2, ženy, 15 km: 1. Michajlovová (Rus.) 38:11,1,... 15. Procházková (SR) +44,5, biatlon, štafeta, muži 4 x 7,5 km: 1. Bielorusko 1:30:51,4 (0 trestných okruhov + 7 dobíjaní), ženy 3 x 6 km: 1. Bielorusko 1:06:52,1 (0+3),... 4. Slovensko (Slezáková, Hasillová, Kalinová) +4:43,6 (2+10).